رکنا: محمدرضا عدالت خواه بر ضرورت قانونمداری تاکید کرد و گفت: آنچه در اولویت کار دستگاه قضایی قانونمداری است که آثار بسیاری در روند کاری دارد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمانشاه، در آیین تکریم و معارفه روسا و دادستان های دادگستری شهرستان اسلام آباد غرب عدالتخواه بر ضرورت قانونمداری تاکید کرد و گفت: آنچه در اولویت کار دستگاه قضایی قرار دارد قانونمداری است که آثار بسیاری در روند کاری دارد.
وی ادامه داد: از جمله آثار قانونمداری نظم و انضباط اجتماعی و خلاف آن هرج و مرج اجتماعی است. از دیگر آثار قانونمداری ممانعت از حضور اشخاص در تصمیم گیری های قضایی و نقش آفرینی حواشی است که به صفر می رسد. نتیجه نهایی این موضوع ظهور اعتماد عمومی است.
عالیترین مقام قضایی استان به دیگر آثار قانونمداری اشاره کرد و افزود: استقلال از دیگر نتایج قانونمداری است اما این به معنای قهر کردن با دیگران نیست. استقلال قضا بمعنی اعمال نظر قضایی تنها متکی به خدا و قانون و وجدان است.
عدالت خواه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم تربیت مدیران جدید خاطرنشان کرد: در راستای کادرسازی باید اهتمام جدی داسته باشیم و از همکاران مدیر خود در حوزه های مختلف می خواهم به این دغدغه منطقی و آینده نگرانه که به جهت تأکید مقام معظم رهبری از فرامین ولایی ما هم هست دقت نظر داشته باشند.
این مقام قضایی در ادامه به موضوع پیشگیری از وقوع جرم که آن را از اولویت های دستگاه قضایی دانست اشاره کرد و گفت: موضوع پیشگیری در شئون مختلف خود شایسته التفات مجدانه است.
وی یادآور شد: در این ایام که در آستانه انتخابات مهمی قرار گرفته ایم، موضع دستگاه قضایی را موضع بی طرفی و قانونگرایی می دانیم و به هیچ وجه مجاز نمی دانیم دستگاه قضایی استان در تمام بخشها و توابع و قسمتهای آن له یا علیه کسی اتخاذ موضع کند.

لازم به ذکر است در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات فتاحی رئیس و محمودیان دادستان پیشین دادگستری شهرستان اسلام آباد غرب، برای بیژن نجفی رئیس دادگستری جدید این حوزه قضایی آرزوی توفیق شد.ارسال نظر