رکنا: آیین تودیع و معارفه اعضای هیأت مدیره و بازرسین مرکز امور مشاوران، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه در استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، در این مراسم که با حضور رئیس کل دادگستری استان، معاونین حفاظت و اطلاعات و منابع انسانی و آموزش و تحقیقات دادگستری استان تشکیل شد، احمد خسروی وفا، رئیس کل دادگستری استان بیان داشت: این که قاضی و وکیل به دو بال فرشته عدالت تشبیه شده اند، رسالت سنگینی را بر دوش آنها می نهد.

وی افزود: اعضای هیأت مدیره و بازرسین این مرکز همواره در جهت نیل به این هدف گام برداشته و لازم است نظارت و بازرسی مستمر بر حسن عملکرد و انجام وظایف وکلا بیش از پیش صورت پذیرد.

رئیس کل دادگستری استان از مهمترین وظایف دستگاه قضایی و وکلا را که در قانون نیز به آن تصریح شده است،‌ برقراری صلح و سازش بین اصحاب دعوی دانست و خاطرنشان کرد: نباید به پرونده ها به دید میدان جنگ نگریسته شود و لازم است با فرهنگ سازی از طریق مصالحه در جهت مختومه شدن پرونده پیش رفت.

خسروی وفا در پاپان با اشاره به اینکه علم حقوق از جمله علوم نظری محسوب می شود و ایستایی در این علم معنا ندارد تصریح کرد: ضروری است وکلا و کارشناسان از امر آموزش مستمر و مجهز شدن به علم روز در این شاخه غافل نشوند.ارسال نظر