رکنا: فردی که از حساب یکی از شهروندان مبلغ 400 میلیون ریال بصورت اینترنتی سرقت کرده بود توسط ماموران پلیس فتا "اصفهان" شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ"جهانگیر کریمی" معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس مبلغ 400 میلیون ریال از حساب وی برداشت کرده ، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: با بررسی های صورت گرفته نهایتا متهم که از همسایگان شاکی بود شناسایی و دستگیر شد.
این مقام انتظامی بیان داشت: متهم در مواجه با مدارک پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و عنوان کرد زمانی که برای تعمیر کامپیوتر شاکی به منزلش مراجعه کردم اطلاعات بانکی شاکی را از کامپیوتر او استخراج و در فرصتی دیگر بصورت اینترنتی مبلغ 400 میلیون ریال از حساب اش برداشت کردم.
کریمی افزود: با اظهارات صریح متهم و تشکیل پرونده مقدماتی وی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.
سرهنگ کریمی در پایان به کاربرانی که بصورت اینترنتی خرید انجام می دهند توصیه کرد: اطلاعات بانکی خود را بر روی سیستم های رایانه ای ذخیره نکنند و کوکی ها و history مرورگر خود را نیز در فواصل زمانی مناسب پاک کنند و جهت تعمیر رایانه خود حتما به مغازه های قابل اطمینان مراجعه کنید و از ذخیره اطلاعات مهم و ارزشمند بر روی کامپیوتر اجتناب نمایند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.ارسال نظر