رکنا: فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری سارق مسلحی که در شهرستان شاهرود اقدام به سرقت مسلحانه از یک موسسه مالی و اعتباری کرده بود، در شهرستان گرگان خبر داد.

سردار سیدمحمود میرفیضی در این خصوص گفت: ساعت 13 و 18 دقیقه روز پنجشنبه، فردی با حضور در یکی از شعب موسسه مالی و اعتباری در شاهرود، اقدام به سرقت مسلحانه و سرقت بیش از 300 میلیون ریال وجه نقد از این شعبه را کرده و بلافاصله از محل متواری شد.

وی ادامه داد: با توجه به اعلام سرقت مسلحانه به پلیس 110 و هماهنگی فرماندهی انتظامی استان سمنان با مرکز فرماندهی و کنترل این استان در خصوص شناسایی و دستگیری سارقان در استان‌های همجوار، اقدامات پلیسی برای دستگیری متهم توسط عوامل انتظامی شهرهای منتهی به استان سمنان، در استان گلستان اجراء شد.

فرماندهی انتظامی استان گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت موضوع، برابر دستورات ابلاغی، تمامی روسای کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها و یگان‌های امداد در شهرستان‌های مورد نظر، نظارت مستقیم را بر اجرای این عملیات داشتند.

سردار میرفیضی گفت: پس از اجرای طرح در مسیرهای مختلف راه‌های استان، در نهایت ساعت 15 همان روز، با اقدام سریع و بموقع ماموران انتظامی کلانتری 14 جلین، خودروی سارق در محور توسکستان توسط یکی از واحدهای گشتی مشاهده و عملیات تعقیب و گریز آغاز شد.

وی اضافه کرد: متهم که متوجه محاصره توسط پلیس شده بود، با رها کردن خودرو و وجوه سرقتی، اقدام به فرار کرد که با هوشیاری و عملکرد سریع یکی از عوامل گشتی پلیس شهرستان، مهار و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان گلستان تصریح کرد: پس از دستگیری متهمان، در بازرسی از خودروی پراید متعلق به سارقان تمامی وجوه به سرقت رفته، کشف شد.

سردار میرفیضی در خصوص کشف سلاح بکار گرفته شده توسط سارق در سرقت از موسسه مالی و اعتباری گفت: متهم پس از دستگیری عنوان کرد که سلاح مورد نظر را در مکانی در پارک ابتدای شهرستان شاهرود مخفی کرده است.

وی تاکید کرد: پس از اظهارات متهم، موضوع توسط مرکز فرماندهی و کنترل فرماندهی انتظامی استان گلستان پیگیری شد که پلیس استان سمنان اعلام کرد سلاح مورد نظر در آدرس اعلام شده توسط متهم، کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان گلستان متذکر شد: با توجه به مطابقت مشخصات اعلام شده سارق توسط پلیس استان سمنان و اقلام کشف شده از متهم در صحنه دستگیری و اعتراف وی به سرقت مسلحانه، متهم به همراه پرونده و اقلام کشف شده، برای سیر مراحل قانونی، تحویل مراجع قضایی شد.ارسال نظر