رکنا: یک زن ۲۲ ساله که سعی کرده بود ۱۲ کیلوگرم کوکائین را از کشور پرو قاچاق کند بعد از سپری کردن دوران محکومیتش از این کشور اخراج شد.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، این قاچاقچی مواد مخدر که به جرم تلاش برای قاچاق کوکائین در بسته‌های «سس مایونز» به زندان افتاده بود پس از آزادی از زندان از این کشور اخراج شد.
«ملیسا رید» که اسکاتلندی تبار است با پروازی به مقصد آمستردام، فرودگاه بین‌المللی «لیما» در پرو را ترک کرد.
وی و «میشل مک‌کالم» ایرلندی‌تبار در سال 2013 تلاش کردند که حدود 12 کیلوگرم کوکائین با ارزش تقریبی یک میلیون دلار را از طریق هواپیما قاچاق کنند. «ملیسا رید» خیلی خوشحال بود که در فرودگاه لیما با پدر و نمایندگان سفارت انگلیس مواجه می‌شد اما این لبخند او دیری نپایید چرا که با حضور دوربین‌های خبری و بازرسان فرودگاه مواجه شد.
این زن 22 ساله که فقط یک سوم از دوران محکومیت را به دلیل وجود قانونی در کشور پرو در رابطه با افرادی که برای اولین‌بار دست به قاچاق می‌زنند سپری کرده است به دلیل رفتار خوبش در زندان آزاد شد.
هم‌دست وی خانم «مک کالم» نیز که در ماه آوریل به صورت مشروط آزاد شد همچنان در پرو به سر می‌برد. حدود 90 درصد از 1809 خارجی که در زندان پرو محکوم شده‌اند یا در انتظار صدور حکم به سر می‌برند قاچاقچی مواد مخدر هستند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.ارسال نظر