رکنا: فرمانده یگان عملیات و کنترل طرح‌های ویژه ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ از جریمه 40 هزارتومانی مسافربرهای شخصی در پایتخت خبر داد.

سرهنگ سعید سپهری، در این‌باره گفت: طبق مقررات، مسافربری با وسیله نقلیه شخصی ممنوع است و رانندگان دارای خودروی شخصی اجازه جابجایی مسافر در سطح شهر را ندارند و قانون نیز برای این افراد جریمه‌ای 40 هزار تومانی را در نظر گرفته است.
وی با بیان اینکه شرایط فعالیت در آژانس‌ها متفاوت است، گفت: آن دسته از خودروهای شخصی که قصد فعالیت به عنوان مسافربر را دارند می‌بایست به شرکت تاکسیرانی مراجعه کرده و در خواست دریافت تاکسی یا تبدیل خودروی خود به تاکسی را کنند که در این زمینه شرکت‌های بخش خصوصی هم فعالند.
سپهری افزود: رانندگانی که متقاضی تبدیل خودروی خود به تاکسی هستند یا قصد دریافت تاکسی را دارند باید از سوی تاکسیرانی تایید شوند و سپس باقی مراحل برایشان طی شود.
فرمانده یگان عملیات و کنترل طرح‌های ویژه ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه مسافربری با خودروی شخصی ممنوع است، اظهارکرد:‌ این ممنوعیت برای تمامی خودروهای شخصی است.
سپهری همچنین با اشاره به اجرای طرح ویژه برخورد با مسافربر خودروهای پلاک شهرستان در تهران به ایسنا گفت:‌ این طرح به شکل ویژه در تهران به مرحله اجرا درآمده و خودروهای دارای پلاک شهرهای دیگر که اقدام به مسافربری در تهران کنند برای بار اول 400 هزار ریال جریمه شده و در صورت تکرار تخلف علاوه بر جریمه، خودرویشان نیز حدااکثر به مدت سه روز توقیف خواهد شد.
به گفته وی، خودروهایی که پلاکشان به غیر از ایران 11، ایران 22، ایران 33، ایران 44، ایران 55، ایران 66، ایران 77، ایران 88 و ایران 99 باشد جزو خودروهای پلاک شهرهای دیگر محسوب شده و در اجرای این طرح با آنان برخورد خواهد شد.
وی اضافه کرد: اگر چنانچه فردی محل سکونتش در تهران واقع شده اما پلاکش متعلق به شهری دیگر است، باید با مراجعه به مراکز تعویض پلاک نسبت به تعویض پلاک خود اقدام کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.ارسال نظر