رکنا: رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی از دستگیری فردی که از طریق اینترنت اقدام به برداشت غیرمجاز 202 میلیون ریال از حساب بانکی یکی از مشتریان خود کرده بود ، خبر داد.

سرهنگ " کوره بلاغی"رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت : در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد یا افراد ناشناسی مبلغ 202 میلیون ریال را از حساب او سرقت کرده اند ، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: در بررسی اولیه مشخص شد؛ فرد یا افرادی با در اختیار داشتن اطلاعات عابر بانک شاکی ،مبلغ 202 میلیون را از طریق اینترنت از حساب بانکی وی برداشت کرده اند.
سرهنگ "کوره بلاغی " در ادامه تصریح کرد: با بکارگیری روش های فنی و شگردهای خاص پلیسی ، متهم که متصدی یک کافی نت در شهرستان ارومیه بود ، شناسایی و دستگیر شد.

وی گفت : متهم در بازجویی های بعمل آمده اعتراف کرد با برداشتن اطلاعات کارت عابر بانک شاکی که از مشتریان کافی نت بود اقدام به برداشت و سپس آن را به حساب یک صرافی در شهر تهران واریز، و دلار تهیه کرده است.
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در پایان با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضائی شد ، به عموم شهروندان توصیه کرد : به راحتی به افراد غیر اعتماد نکنند و کارت عابر بانک خود را به منظور انجام عملیات های بانکی در دسترس هیچ فردی قرار ندهند تا از این طریق مانع سوء استفاده سارقان و مجرمان شوندارسال نظر