رکنا: «رابرت اونیل» تکاور نیروی دریایی که ادعا می کند در جریان عملیات پنج سال پیش با شلیک گلوله به «اسامه بن لادن» سرکرده سابق گروه تروریستی القاعده، وی را به قتل رسانده است، به اتهام رانندگی در حالت مستی بازداشت شد.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز انگلیس، اونیل در حال خواب در اتومبیلی در مقابل یک فروشگاه در زادگاهش در ایالت مونتانای آمریکا بازداشت شد.
پلیس پس از آن که به درخواست مشتریان این فروشگاه به محل فراخوانده شد، وی را شناسایی کرد.
به گفته پلیس، اونیل اتهام پلیس را تکذیب و از دادن آزمایش برای مشخص شدن سطح الکل در خونش خودداری کرد. اونیل با قرار 685 دلار آزاد شد و مدعی شد که به خاطر بی خوابی شدید، قرص خواب مصرف کرده است. بر اساس گزارش منابع آمریکایی، اسامه بن لادن در عملیات نیروهای ویژه تکاوران دریایی آمریکا در دوم ماه مه 2011 (12 اردیبهشت 1390) در محل سکونتش در آبوت آباد پاکستان کشته شد. اونیل دو سال پیش در اظهاراتی علنی فاش کرد که وی در شلیک گلوله به بن لادن که به قتل وی منجر شد، نقش داشته است. وی پیشتر در پاسخ به یکی از همکارانش که مدعی شده بود او رهبر سابق این گروه تروریستی را به قتل رسانده، گفته بود: دو سرباز دیگر هم به سوی اسامه بن لادن شلیک کردند ولی این من بودم که با شلیک گلوله به سر بن لادن او را از پا درآوردم. اونیل در گفت و گو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: مردم آمریکا حق دارند از جزییات بیشتری درباره عملیات نظامی مذکور با خبر شوند. مقام های وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) پیشتر اعلام کرده بودند که هنوز معلوم نیست بن لادن به ضرب این گلوله ها کشته شده باشد.ارسال نظر