خبر ویژه :

رکـنا : پلیس پنسیلوانیا کودک 12 ساله را به ضرب گلوله از پای در آورد.

"گاردین" نوشت؛ روز سه شنبه مقامات آمریکایی اعلام کردند یک ضابط پلیس در پنسیلوانیا دختری 12 ساله را کشت؛ وی به پدر دختربچه شلیک کرده بوده که گلوله پس از عبور از دست او به دختر بچه اصابت می کند. به گفته مقامات "کیارا مِیِر" صبح روز دوشنبه در خانه اش در حالی که "کلارک استیل"، ضابط پلیس، قصد داشت حکم تخلیه را برای والدینش، در "دانکنون" در شمال "هریسبورگ" اجرا کند کشته شد.
مقامات می گویند، زمانی که استیل به آپارتمان نزدیک می شود "دونالد مِیِر"، پدر کیارا، نخست در را باز می کند و فورا می بندند و بار دوم با تنفگ ظاهر می شود. بنا به گفته پلیس، استیل و مِیِر مدت زمان کوتاهی را به مجادله کلامی می پردازند تا این که مِیِر تنفگ را به سوی استیل نشانه می رود. استیل یک گلوله به سوی مِیِر شلیک می کند که به قسمت بالایی دست چپ او اصابت کرده و سپس به دخترش برخورد می کند.
بنا به ارزیابی سخنگوی پلیس ایالتی پنسیلوانیا، سازمانی که مسئولیت تحقیق در این تیراندازی را بر عهده دارد، کل حادثه "در چند ثانیه" رخ داده است.
استیل، مِیِر و همچنین کیارا همگی سفیدپوست هستند.
مِیِر 57 ساله برای مداوای جراحت هایش، که تهدید جانی ای در بر ندارند، به بیمارستانی در حوالی محل حادثه منتقل شد. او در بیمارستان به صورت ویدئویی به چندین مورد اتهام من جمله حمله خشونت آمیز و به خطر انداختن جان دیگران رسما به دادگاه احضار شد.
به گفته "بیل استوسلر" سخنگوی انجمن تامین اجتماعی ضابطان که استیل عضو آن است، استیل داوطلبانه خود را از خدمت معلق کرده است. استوسلر گفت ضابطها در پنسیلوانیا افسران مستقلی هستند که می توانند برای این کار گزینش شوند یا ماموریت بگیرند. اینها عضو هیچ ارگان قانونی بزرگتری نیستند و خصوصا برای اجرای موارد قضائی جزئی در ایالت به کار گرفته می شوند. به گفته استوسلر استیل اخیرا مجددا برای این پست گزینش شده بود. به گفته وی استیل از مرگ کیارا به شدت پریشان شده و با پلیس ایالتی کمال همکاری را دارد.
دادستان محلی نیز با پلیس ایالتی در بررسی یافته ها همکاری می کند.
بنا به بررسی های در حال انجام توسط گاردین، کیارا بیست و یکمین فرد و نخستین کودکی است که در سال 2016 توسط نیروهای پلیس کشته می شود. به علت فقدان منابع قابل اعتماد دولتی، گاردین پروژه The Counted را برای ردگیری شمار افرادی که توسط پلیس ایالات متحده کشته می شوند راه اندازی کرده است. بنا به یافته های این بررسی، در سال 2015 دست کم 1138 نفر توسط پلیس آمریکا کشته شده اند.


خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها