خبر ویژه :

رکـنا : رئیس پلیس فتا استان خوزستان از شهروندان و کاربران اینترنت خواست از اعتماد بی جا به افراد و اطرافیان بپرهیزند.

سرهنگ سعید شعبان با اشاره به اینکه بیشترین جرایمی که در فضای سایبری اتفاق می افتد ناشی از اعتماد بی جاست، از شهروندان و کاربران اینترنت خواست از اعتماد بی جا به افراد و اطرافیان بپرهیزند.شعبان با اشاره به افزایش حضور مردم در فضای سایبر و به ویژه شبکه های اجتماعی بر لزوم افزایش آگاهی برای استفاده ایمن از این شبکه ها تاکید کرد و گفت: در این زمینه کارشناسان پلیس فتا با حضور در مدارس، دانشگاه ها، مساجد و .. نسبت به آگاه سازی جامعه هدف اقدام می کنند .وی تاکید کرد: مطلبی که کاربران فضای مجازی باید در نظر بگیرند، بدون مرز بودن این فضا، سهولت دسترسی برای همه افراد از سراسر دنیا و گمنامی افراد است که بستر ارتکاب انواع جرایم را فراهم می کند.رئیس پلیس فتا استان در ادامه گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی فضای مناسبی برای بارگذاری مسائل شخصی نیست.

شعبان افزود: کاربران باید به این مسئله توجه کنند که حافظه های جانبی و گوشی های تلفن همراه حامل دائمی داده ها نیستند و نباید اسناد محرمانه و فایل های شخصی در آن قرار داده شود.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان خاطرنشان کرد: هدف پلیس فتا این است که در کنار سایر وظایف اجازه تعرض به حریم خصوصی افراد را ندهد و کسانی که به حریم خصوصی افراد تعرض می کنند را نیز شناسایی و با آنها برخورد کند.
آیا این خبر مفید بود؟


خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها