رکـنا : فرمانده انتظامی استان البرز از اجرای طرح پاکسازی در منطقه جرم خیز ملک آباد و مهدی آباد و دستگیری 311 سارق و 128 فروشنده و توزیع کننده مواد مخدر خبر داد .

"سردار کامرانی صالح"با اعلام این خبر گفت: منطقه مهدی آباد و ملک آباد و شهرک ابریشم در شهرستان ساوجبلاغ از جمله مناطق جرم خیز استان البرز است که حل مسائل امنیتی آن اخیرا به عنوان یکی از دغدغه های مسئولان این شهرستان و ساکنان این مناطق ، به ویژه پلیس تبدیل شده بود .

وی افزود: با وجود اجرای طرح های پاکسازی متعددی در این مناطق ، اما به علت کمبود زیر ساخت های شهری مناسب ، ارزان بودن مسکن در این منطقه ، وجود قریب به 300 تبعه خارجی (مجاز و غیر مجاز) ، وجود واحدهای نیمه کاره مخروبه ،خانه های رها شده ، تنوع قومیتی منطقه که نزاع و درگیری های متعددی را میان ساکنان آن رقم می زند و مهاجرپذیری آن ، نتیجه ای که همان ایجاد امنیت پایدار و رضایت اهالی بود حاصل نشد .

سردار کامرانی صالح گفت: با توجه به اهمیت ارائه راهکاری اساسی در حل معضل منطقه ،موضوع در شورای تامین استان مطرح و با اجرای جلسات متعددی با فرماندار، شهردار و هیات امنای مناطق ملک آباد و مهدی آباد تصمیمات خوب و اثر بخشی در این رابطه اتخاذ شد.

وی افزود : با بکارگیری توان نیروهای یگان امداد ،کلانتری ها ، پلیس مبارزه با مواد مخدر و پلیس امنیت عمومی و چندین ماه کار اطلاعاتی و حمایت مسئولان و مشارکت اهالی منطقه، نقاط آسیب پذیر شناسایی شدند.

فرمانده انتظامی البرز یادآور شد: این مناطق از جمله بافت های فرسوده که محل تجمع معتادان و سکونت گاه های بدون صاحب اما مامن امنی برای پاتوق اراذل و اوباش و مواد فروشان شده بود طی چندین عملیات منسجم و ضربتی در قالب اجرای 10 طرح نقطه ای و حجمی پاکسازی شد.

این مقام انتظامی ابراز داشت: در اجرای این طرح ها 311 سارق که عمدتا سابقه دار بوده و در قالب چندین باند اقدام به سرقت از خانه های ویلایی و باغ ها می کردند دستگیر و 321 فقره اموال مسروقه کشف شد.

وی دستگیری 128 فروشنده و توزیع کننده مواد مخدر را که به صورت باندی و خرده فروشی اقدام به فروش مواد می کردند ، جمع آوری 294 معتاد کارتن خواب و تحویل آنها به مراکز مجاز ترک اعتیاد را از دیگر نتایج این طرح برشمرد.

سردار کامرانی صالح خاطر نشان کرد : از این تعداد معتاد دستگیر شده 100 نفر زن بودند که پس از انتقال به مراکز بازپروری و رها شدن از دام اعتیاد و بدست آوردن سلامتی کامل خود در آینده نزدیک به آغوش گرم خانواده باز خواهند گشت.

امام جمعه چهارباغ، حامل پیام قدردانی 110هزار نفر از شهروندان بود

حجت الاسلام و المسلمین "قادر محمدی" نیز با حضور در نشست شورای معتمدین پلیس اقدامات ناجا را در پاکسازی مناطق ملک آباد، مهدی آباد و شهرک ابریشم قابل تقدیر برشمرد و اظهار داشت: وضعیت امنیتی این مناطق به دلیل وجود مخلان نظم و امنیت موجب نگرانی مردم متدین شده بود که با اقدامات مستمر پلیس، آرامش و امنیت به منطقه بازگشت.

وی با اشاره به تأثیرات مثبت اجرای طرح های پاکسازی ابراز داشت: اجرای این قبیل طرح ها و استمرار در ادامه آنها محیط را برای مخلان نظم و امنیت ناامن و امید به کار و فعالیت و اعتماد به مسئولان را در دل مردم بیشتر می کند و تلاش های شبانه روزی سربازان امام زمان (عج) شایسته تقدیر و خداقوت است.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به رضایتمندی مردم از اقدامات پلیس ابراز داشت: امروز مسئولانی که از بخش چهارباغ در جلسه شرکت کرده اند حامل پیام تشکر و قدردانی بیش از 110 هزار نفر از ساکنان این شهرستان از پلیس البرز در برخورد قاطعانه با برهم زنندگان نظم و امنیت هستند.

امام جمعه چهارباغ در پایان گفت: با توجه به اثرات مثبت حضور پلیس در اجرای طرح های پاکسازی، درخواست مردم مومن و شهید پرور این منطقه استمرار این طرح هاست تا انشاالله شاهد ارتقای روزافزون امنیت در استان البرز باشیم.


خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند