خبر ویژه :

رکـنا : فرمانده انتظامی استان البرز از اجرای طرح پاکسازی در منطقه جرم خیز ملک آباد و مهدی آباد و دستگیری 311 سارق و 128 فروشنده و توزیع کننده مواد مخدر خبر داد .

"سردار کامرانی صالح"با اعلام این خبر گفت: منطقه مهدی آباد و ملک آباد و شهرک ابریشم در شهرستان ساوجبلاغ از جمله مناطق جرم خیز استان البرز است که حل مسائل امنیتی آن اخیرا به عنوان یکی از دغدغه های مسئولان این شهرستان و ساکنان این مناطق ، به ویژه پلیس تبدیل شده بود .

وی افزود: با وجود اجرای طرح های پاکسازی متعددی در این مناطق ، اما به علت کمبود زیر ساخت های شهری مناسب ، ارزان بودن مسکن در این منطقه ، وجود قریب به 300 تبعه خارجی (مجاز و غیر مجاز) ، وجود واحدهای نیمه کاره مخروبه ،خانه های رها شده ، تنوع قومیتی منطقه که نزاع و درگیری های متعددی را میان ساکنان آن رقم می زند و مهاجرپذیری آن ، نتیجه ای که همان ایجاد امنیت پایدار و رضایت اهالی بود حاصل نشد .

سردار کامرانی صالح گفت: با توجه به اهمیت ارائه راهکاری اساسی در حل معضل منطقه ،موضوع در شورای تامین استان مطرح و با اجرای جلسات متعددی با فرماندار، شهردار و هیات امنای مناطق ملک آباد و مهدی آباد تصمیمات خوب و اثر بخشی در این رابطه اتخاذ شد.

وی افزود : با بکارگیری توان نیروهای یگان امداد ،کلانتری ها ، پلیس مبارزه با مواد مخدر و پلیس امنیت عمومی و چندین ماه کار اطلاعاتی و حمایت مسئولان و مشارکت اهالی منطقه، نقاط آسیب پذیر شناسایی شدند.

فرمانده انتظامی البرز یادآور شد: این مناطق از جمله بافت های فرسوده که محل تجمع معتادان و سکونت گاه های بدون صاحب اما مامن امنی برای پاتوق اراذل و اوباش و مواد فروشان شده بود طی چندین عملیات منسجم و ضربتی در قالب اجرای 10 طرح نقطه ای و حجمی پاکسازی شد.

این مقام انتظامی ابراز داشت: در اجرای این طرح ها 311 سارق که عمدتا سابقه دار بوده و در قالب چندین باند اقدام به سرقت از خانه های ویلایی و باغ ها می کردند دستگیر و 321 فقره اموال مسروقه کشف شد.

وی دستگیری 128 فروشنده و توزیع کننده مواد مخدر را که به صورت باندی و خرده فروشی اقدام به فروش مواد می کردند ، جمع آوری 294 معتاد کارتن خواب و تحویل آنها به مراکز مجاز ترک اعتیاد را از دیگر نتایج این طرح برشمرد.

سردار کامرانی صالح خاطر نشان کرد : از این تعداد معتاد دستگیر شده 100 نفر زن بودند که پس از انتقال به مراکز بازپروری و رها شدن از دام اعتیاد و بدست آوردن سلامتی کامل خود در آینده نزدیک به آغوش گرم خانواده باز خواهند گشت.

امام جمعه چهارباغ، حامل پیام قدردانی 110هزار نفر از شهروندان بود

حجت الاسلام و المسلمین "قادر محمدی" نیز با حضور در نشست شورای معتمدین پلیس اقدامات ناجا را در پاکسازی مناطق ملک آباد، مهدی آباد و شهرک ابریشم قابل تقدیر برشمرد و اظهار داشت: وضعیت امنیتی این مناطق به دلیل وجود مخلان نظم و امنیت موجب نگرانی مردم متدین شده بود که با اقدامات مستمر پلیس، آرامش و امنیت به منطقه بازگشت.

وی با اشاره به تأثیرات مثبت اجرای طرح های پاکسازی ابراز داشت: اجرای این قبیل طرح ها و استمرار در ادامه آنها محیط را برای مخلان نظم و امنیت ناامن و امید به کار و فعالیت و اعتماد به مسئولان را در دل مردم بیشتر می کند و تلاش های شبانه روزی سربازان امام زمان (عج) شایسته تقدیر و خداقوت است.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به رضایتمندی مردم از اقدامات پلیس ابراز داشت: امروز مسئولانی که از بخش چهارباغ در جلسه شرکت کرده اند حامل پیام تشکر و قدردانی بیش از 110 هزار نفر از ساکنان این شهرستان از پلیس البرز در برخورد قاطعانه با برهم زنندگان نظم و امنیت هستند.

امام جمعه چهارباغ در پایان گفت: با توجه به اثرات مثبت حضور پلیس در اجرای طرح های پاکسازی، درخواست مردم مومن و شهید پرور این منطقه استمرار این طرح هاست تا انشاالله شاهد ارتقای روزافزون امنیت در استان البرز باشیم.
آیا این خبر مفید بود؟


خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها