رکـنا : نامزد دموکرات انتخابات آینده آمریکا از باراک اوباما به دلیل بی توجهی به تفنگداران آمریکایی بازداشت شده در ایران، انتقاد کرد.

به گزارش وبسایت بریت‌بارت، "برنی سندرز،" سناتور دموکرات و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در مصاحبه با شبکه "ان بی سی" با انتقاد از "باراک اوباما،" رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: "وی در آخرین سخنرانی سالانه خود، به تفنگداران آمریکایی که بدست ایران بازداشت شده اند، اشاره ای نکرد. به جای این مسئله مهم، در خصوص موضوعاتی صحبت کرد که در آینده آمریکا تاثیر گذار است. "
در این مصاحبه از سندرز پرسش شد: رئیس جمهور آمریکا هیچ صحبتی از بازداشت تفنگداران آمریکایی در ایران به میان نیاورد. آیا از این اقدام باراک اوباما متعجب شدید؟
سندرز در پاسخ گفت: "خب امیدوارم استدلال من نادرست باشد. من فکر می کنم رئیس جمهور در خصوص موضوعاتی صحبت کرد که ممکن است در آینده کشور تاثیرگذار باشد. اوباما به موضوعاتی از جمله نابرابری درآمد و ثروت و نحوه احیای مجدد دموکراسی آمریکا اشاره کرد. وی همچنین در خصوص اینکه چگونه مطمئن شویم فرزندان ما می توانند با پرداخت هزینه های مناسب در درجه عالی تحصیل کنند، سخنرانی کرد. اینها موضوعاتی هستند که ما در آینده با آنها دست و پنجه نرم خواهیم کرد."
وبسایت "اسلیت" نیز به همین موضوع پرداخت و نوشت: تنها چند روز پیش از اجرای توافق هسته ای ایران و قدرتهای جهانی، ایران 10 تفنگدار آمریکایی را در خلیج فارس بازداشت کرد؛ اما باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در آخرین سخنرانی سالانه خود به آن هیچ اشاره ای نکرد. وی باید در خصوص این موضوع و آزمایشهای موشکی ایران نیز سخنرانی می کرد. اتفاقی که شب گذشته در خلیج فارس رخ داد، حائز اهمیت بود و بی توجهی باراک اوباما به آن بسیار عجیب است.
گفته می شود در پی تجاوز به آب‌های ایران، نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دو فروند شناور رزمی آمریکایی را در خلیج فارس توقیف و 10 سرنشین آن‌ را بازداشت کردند.
+-ارسال نظر