خبر ویژه :

رکـنا : فرمانده انتظامی استان از انهدام یک باند سرقت خودروهای لوکس و مدل بالا و کشف 40 میلیارد ریال اموال سرقتی خبرداد و گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی شاهرود، سرکرده و پنج عضو این باند را دستگیر کردند.

سرهنگ روح الامین قاسمی گفت: این باند 6 نفره سرقت که از کرج به استان سمنان آمده بودند،دامغان را به عنوان محل اختفاء خود انتخاب کرده و در سطح شهرستان شاهرود دست به سرقت می زدند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: سارقان حرفه ای در چند مرحله، میلیون ها ریال وجه نقد،چک و اسناد و مدارک را به سرقت برده و کوچکترین سرنخ و ردپایی نیز از خود برجای نگذاشتند.

به گفته قاسمی، کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی شاهرود با به کارگیری شگردهای نوین و تخصصی پلیس در کشف جرایم و همت و تلاشی مضاعف،سرانجام پس از چند روز کار اطلاعاتی و پیگیری های ویژه، محل اختفاء سارقان را در دامغان شناسایی کردند.

وی با اشاره به انجام هماهنگی های لازم با مرجع قضائی، اظهارداشت: در عملیاتی منسجم و هماهنگ، هر پنج عضو این باند در دامغان دستگیر شدند و تلاش پلیس برای دستگیری سرکرده آنان، ادامه یافت.

قاسمی با بیان اینکه در تحقیقات بعدی مشخص شد سرکرده باند در تهران مخفی شده است، گفت: وی نیز که شروری سابقه دار و معتاد است در عملیاتی به دام افتاد و در بازجویی ها به انجام سرقت ها با همدستی دیگر اعضای باند اعتراف کرد.

وی از کشف 12 فقره انواع سرقت در این پرونده خبرداد و گفت: ارزش اموال کشف شده بالغ بر 40 میلیارد ریال است.

قاسمی به کشف یک دستگاه پورشه، بی ام و ایکس 6، سواری اپتیما و یک دستگاه موتورسیکلت 600 سی سی به ارزشی بالغ بر دو میلیارد ریال اشاره و تصریح کرد: اعضای این باند به انجام سرقت هایی در تهران، کرج و رشت نیز اعتراف کردند.

وی به ادامه تلاش پلیس برای شناسایی دیگر اعضاء و همدستان احتمالی سارقان اشاره و تاکید کرد: سرنخ هایی از سرقت های این باند در تهران، کرج و رشت نیز به دست آمده است.

فرمانده انتظامی استان سمنان با تقدیر از ماموران و کارآگاهان پلیس برای کشف این پرونده پیچیده و انهدام باند حرفه ای از عموم مردم به ویژه مالکان واحدهای صنفی خواست با رعایت هشدارهای پلیس و نکات امنیتی و حفاظتی، زمینه های وقوع سرقت را به کمترین حد کاهش دهند.#


خبرهای تصادفی

ارسال نظر