رکنا : مرد 51 ساله که به علت اعتیاد به مواد مخدر دچار افسردگی شدید روحی و روانی شده بود به زندگی خود پایان داد.

اعتیاد به مواد مخدر ، بلای خانمانسوزی است که افراد زیادی را به بدبختی و فلاکت کشانده و تار و پود سرنوشت فریب خوردگان را از هم گسسته است.

همه روزه در صفحات حوادث روزنامه ها و خبرگزاری های رسمی کشور وقایع تاسف بار و حوادثی را می خوانیم که ریشه و منشاء آن از اعتیاد سرچشمه می گیرد.

اگر چه گرفتاری در این آتش ویرانگر و بی رحم نیز خود منشاء و ریشه های بسیاری دارد که بیشترین سهم این آسیب ها، کم کاری نهاد خانواده و بی توجهی پدران و مادران به شیوه های صحیح پروری و تربیت درست فرزندانی است که در‌ آینده نزدیک به عنوان عضوی در جامعه باید نقش و مسئولیت های مهمی را بر عهده بگیرند.

متاسفانه افرادی که در دام اعتیاد گرفتار می شوند نیز نمی توانند خانواده خود را مدیریت کنند و این مسئله نیز آسیب ها و گرفتاری های زیادی را برای جامعه به وجود می آورد.

طلاق های عاطفی، افسردگی های شدید روحی و روانی ، مشاجره خانوادگی ، نزاع های دسته جمعی ، سرقت و جرایم خرد و کلان ، خودکشی ، دگر کشی و ... نمونه هایی از نتایج پدیده شوم اعتیاد به مواد مخدر هستند.

صبح روز شنبه پنجم دی ماه زخم عفونی یکی از آسیب های اعتیاد به مواد مخدر سر باز کرد و مرگ تلخ پدر یک خانواده را رقم زد.

این فرد از چند سال قبل به مواد مخدر آلوده و دچار مشکلات روحی، روانی و عصبی شده بود.

مواد مخدر صنعتی سلول های مغزی اش را وابسته خود کرده بودند و از این وضعیت عذاب می کشید.

او در اقدامی تاسف بار و باور نکردنی ، با برداشتن چاقو به جان خود افتاد و به زندگی اش پایان داد.

خانواده این فرد زمانی بالای سرش رسیدند که غرق در خون روی زمین افتاده بود و نفس نمی کشید.

با گزارش موضوع به فوریت های پزشکی 115 و پلیس 110، امدادگران در محل حاضر و اقدامات قانونی اولیه به دستور مقام قضائی انجام شد.

جسد این فرد در حالی به پزشکی قانونی انتقال یافت که خانواده اش با خاطراتی تلخ از گذشته ، نگران روزهای سرد آینده سرنوشت خود بودند و اشک می ریختند. تحقیقات پلیسی در این باره ادامه دارد.*ارسال نظر