رکنا : رمانده یگان حفاظت شهرداری تهران با اشاره به اینکه یگان حفاظت شهرداری در راستای ارتقاء انضباط و امنیت شهری شکل گرفته است،بر لزوم تعامل نیروی انتظامی و شهرداری در راستای توسعه امنیت شهری تاکید کرد و گفت : اجرای طرح هایی چون " جمع آوری متکدیان خیابانی " و ارتقاء امنیت مترو " حاصل این همکاری مشترک است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار " علیپور" در آیین اعطای نشان و علائم به کارکنان حفاظت شهرداری تهران ضمن خیرمقدم به رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: ایام مبارک ربیع را غنیمت شمرده ، هفته وحدت و میلاد حضرت نبی اکرم (ص) را تبریک و شادباش می گویم.

وی با بیان اینکه یگان حفاظت شهرداری مستعد پیشرفت و ارتقاء است، افزود: یگان حفاظت شهرداری تهران در راستای ارتقاء انضباط اجتماعی و شهری شکل گرفته است.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران گفت: تلاش مدیریت شهری از سالیان گذشته برای راه اندازی مجموعه منسجم از همکاران انتظامی و بسیج این کارکنان در راستای ارتقاء امنیت شهری بوده و مطالبه مدیریت شهری نیزایجاد یگان حفاظت شهرداری تهران بوده است.

سردار علیپور بیان کرد: بر حسب تدبیر شهردار تهران "دکتر قالیباف"، در اواخر سال 90 ابلاغیه ای مبنی بر تشکیل و راه اندازی یگان حفاظت شهرداری صادر و مطابق این ابلاغیه و براساس ماده 233 قانون پنجم توسعه، نسبت به پیگیری و ارائه راهکارهای مناسب جهت اخذ مجوز از شورای امنیت ، نیروی انتظامی و در رأس آنها ستاد فرماندهی کل قوا مبنی بر تعریف و راه اندازی این یگان اقدام شد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: تمام این ساز و کار و روند از ابتدای سال 90 با بهره گیری از کارشناسان زبده طی و خردادماه 91 دستورالعمل راه اندازی یگان حفاظت شهرداری آماده و از سوی ستاد کل نیروهای مسلح به شهردار تهران ابلاغ شد.

شکل گیری یگان حفاظت

وی با بیان اینکه اقدامات ویژه ای در دستور کار این یگان قرار گرفت، گفت: سازماندهی و انسجام در مأموریت ها و ایجاد وحدت رویه در راستای توسعه انضباط شهری ، سازمان دهی، کوچک، چابک و هوشمندسازی یگان و همچنین به کارگیری نیروهای متخصص در انجام مأموریت ها محور فعالیت یگان حفاظت شهرداری قرار گرفت.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران اضافه کرد: افزایش توانمندی حفاظتی ، مراقبتی و انتظامی در راستای ارتقاء مدیریت شهری نیز از برنامه های این یگان بود.

سردار علیپور با بیان اینکه حضور این یگان در کلیه سازمان ها و زیرمجموعه های شهرداری تهران الزامی شد، مطرح کرد: در نهایت مرداد 93 آغاز به کار فعالیت یگان حفاظت شهرداری بود.

وی عنوان کرد: از 51 سازمان زیرمجموعه شهرداری، یگان حفاظت راه اندازی شده است، که مأموریت کارکنان این یگان در غالب "لباس" و "تجهیزات متحدالشکل" اجرا می شود.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به روند انسجام این یگان بیان کرد :اعطای علائم و درجات به کارکنان نیز از اولویت های مسئولان شهری بود و با تشکیل کمیسیون اعطای علائم، تهیه آمار از نگهبانان رسمی، خدمات اداری و هادیان شهر، بررسی وضعیت افراد واجد شرایط دریافت درجات و نیز تنظیم فرم های فردی و سازمانی مقدمات این مهم صورت گرفت.

وی تأکید کرد : تمام این سازوکارها در راستای "انسجام بخشی" به فعالیت یگان حفاظت و "سازمان دهی" صورت گرفت.

سردار علیپور در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت این یگان در ایجاد و توسعه امنیت شهری گفت: آموزش علمی و عملی کارکنان، ارتقاء مهارت های تخصصی و همچنین تجهیز یگان به سیستم های نوین حفاظتی و مراقبتی از اولویت ها است.

وی اشاره کرد: در راستای انجام مأموریت های محوله اعم از حفاظت از اماکن، تجهیزات، اموال منقول و غیرمنقول شهرداری تهران و همچنین ارتقاء انضباط شهری از تمام ظرفیت های موجود استفاده خواهیم کرد.

مهم ترین فعالیت یگان حفاظت شهرداری

این مقام مسئول ادامه داد: در طول یک سال گذشته اجرایی کردن کمیسیون ماده 100 در بزرگترین مرکز فروش تلفن همراه (علاءالدین)، مأموریت جمع آوری و مقابله با سد معبر در بازار تهران و سطح معابر، ممنوعیت تردد دست فروشان در مترو و ایجاد 4 لایه امنیتی در مترو مهم ترین فعالیت یگان حفاظت بوده است.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران با اشاره به نقش محوری حمایت های فرماندهی نیروی انتظامی در شکل گیری و سازمان دهی این یگان گفت: استفاده از تجربیات عملیاتی و مأموریتی نیروی انتظامی در پیشبرد اهداف یگان حفاظت بسیار حائز اهمیت است.

وی عنوان کرد : از آنجایی که یگان حفاظت تلفیقی از کارکنان شهرداری و نیروی انتظامی است، تعامل بیشتر نیروی انتظامی و شهرداری الزامی است و خوشبختانه پلیس پیشگیری همیشه پشتیبان مأموریت های این یگان بوده است.

گفتنی است، آیین اعطاء نشان و علائم کارکنان یگان حفاظت شهرداری برای اولین بار در کشور اجرا و تعدادی از کارکنان این یگان ، درجات خود را از سردار "شرفی" رئیس پلیس پیشگیری ناجا، سردار "علیپور" فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران و مهندس "فیضی" رئیس بازرسی کل شهرداری تهران دریافت کردند.


ارسال نظر