رکنا: رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: آمار پرونده های ورودی به دادگستری استان در سال 94، نسبت به سال قبل چهار درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان خوزستان، فرهاد افشارنیا در حاشیه همایش استانی قضات دادگستری استان اظهار داشت: در همین راستا کمیته کاهش ورودی پرونده به دادگستری با هدف شناسایی گلوگاه های افزایش پرونده به دستگاه قضایی تشکیل شده است.
وی ادامه داد: اعضای این کمیته با تدابیر خود تلاش می کنند تا پرونده ها قبل از اینکه جنبه حقوقی و قضایی پیدا کنند و پیش از ورود به دادگستری ها، در سایر مراجع ذی صلاح مانند شورای حل اختلاف، دفاتر اسناد رسمی و ... حل و فصل شوند و از مراجعات مکرر مردم به محاکم قضایی پیشگیری شود.
افشارنیا محور برگزاری این همایش را، سلامت دستگاه قضایی عنوان کرد و گفت: مردم در مراجعه به دادگستری ها انتظار دارند تا دعاوی آنان با صداقت و سلامت مورد رسیدگی قرار گیرد و در هیمن خصوص اهتمام ویژه ای به عمل آمده است و نظارت های مستمر در این خصوص صورت می گیرد.

افشارنیا بیان داشت: تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی به درخواست های آنان، پیشگیری از اقدامات برخی افراد کارچاق کن و همچنین سوءاستفاده های احتمالی برخی افراد که با دادن وعده های نابجا قصد فریب مردم را دارند، از مباحثی بود که در این همایش مطرح شد.ارسال نظر