رکنا: رئیس پلیس فتای استان آذربایجان غربی از دستگیری فردی که از طریق اینترنت اقدام به برداشت غیرمجاز 22 میلیون ریال از حساب بانکی یکی از شهروندان کرده بود ، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)، سرهنگ "حسن کوره بلاغی" در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد یا افراد ناشناسی مبلغ 22 میلیون ریال را از حساب او بصورت غیرمجاز برداشت کرده اند ، بررسی موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی اولیه مشخص شد؛ فرد یا افرادی با در اختیار داشتن اطلاعات و رمز های عبور ،مبالغی را طی چندین مرحله از حساب بانکی وی برداشت کرده است که چند تراکنش ها در قالب خرید شارژ تلفن همراه و یک تراکنش به حساب یکی از شرکت های خصوصی صورت گرفته است.
کوره بلاغی در ادامه تصریح کرد: با بکارگیری روش های فنی و شگردهای خاص پلیسی ، متهم شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
وی تصریح کرد: متهم در بازجویی های بعمل آمده به جرم خود اعتراف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل بعدی تحویل مقامات قضائی شد.
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در پایان به عموم شهروندان توصیه کرد : به منظور پیشگیری از چنین جرائمی فعال سازی سیستم پیامکی کارت های بانکی یک راهکار خوب در جهت اطلاع از گردش های مالی حساب است تا به محض وقوع هرگونه برداشت غیرمجاز و نامتعارف به عابر بانک مراجعه و رمزهای اول و دوم کارت تغییر داده شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.ارسال نظر