رکنا: روز فرار 5 زندانی در لاهیجان به غروب نرسیده هر 5 نفرشان دستگیر شدند.

به گفته «رضا رحمانی» دادستان عمومی و انقلاب لاهیجان، زندانیان ساعت 4 صبح جمعه از زندان لاهیجان فرار کردند. با گزارش مأموران زندان مبنی بر فرار پنج زندانی، مأموران انتظامی و اداره اطلاعات برای دستگیری این زندانیان حرفه‌ای اقدامات لازم را انجام دادند.
وی با تقدیر از عملکرد اداره اطلاعات و نیروی انتظامی شهرستان لاهیجان ادامه داد: این زندانیان 4 صبح روز گذشته از زندان متواری شده بودند و قبل از 4 بعدازظهر همان روز شناسایی و دستگیر شدند.
جرایم این زندانیان سرقت، نگهداری مواد مخدر، سرقت به عنف و قتل عمد بود.
دادستان عمومی و انقلاب لاهیجان با بیان اینکه با زندانیان فراری مطابق قانون برخورد قاطع صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: طبق ماده 547 هر زندانی که از زندان یا بازداشتگاه فرار کند به شلاق تا (74) ضربه یا سه تا شش ماه حبس محکوم می‌شود و چنانچه زندانی برای فرار درب زندان را شکسته یا آن را خراب کرده باشد، علاوه بر تامین ‌خسارت وارده، به هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ساعت 9 صبح جمعه 9 بهمن ماه مأموران زندان لاهیجان متوجه فرار پنج مجرم از زندان این شهر شدند.

سردار محمد رضا میر حیدری، فرمانده پلیس استان گیلان در این باره گفت: پس از اعلام موضوع فرار زندانیان به پلیس، جانشین استان به شهر لاهیجان اعزام شد و تیم‌های پلیس آگاهی، پیشگیری و اطلاعات، تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند.

وی افزود: شورای تأمین شهرستان نیز برای بررسی موضوع تشکیل شد و با همکاری خوب دستگاه قضایی و مسئولان زندان در کمتر از 12 ساعت زندانیان فراری در سطح استان شناسایی و دستگیر شدند.

میر حیدری خاطرنشان کرد: یکی از این زندانیان محکوم به قصاص و بقیه زورگیر بودند. تحقیقات در خصوص شناسایی همدستان احتمالی این زندانیان در فرار ادامه دارد.ارسال نظر