حوادث طبیعی کدخبر: 86694 ارسال پرینت 0

رکنا: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مراجعه 325 تن به بیمارستان های استان به دلیل آلودگی هوا بر اثر ورود ریزگردها در روزهای جمعه و شنبه خبر داد.

دکتر «ساره محمدی» یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این آمار مربوط به 48 ساعت گذشته بوده و روز شنبه کرمانشاه با اوج آلودگی هوا در ماه اخیر مواجه بوده است.
وی اظهار کرد: از 325 مراجعه کننده به بیمارستان های استان، 10 تن به دلیل وضعیت جسمانی نامناسب براثر تنفس در هوای آلوده بستری شده اند.
محمدی با اشاره به آلودگی هوا اظهار کرد: افرادی که به مشکلات ریوی، آسم و یا قلبی مبتلا هستند سعی کنند در هوای آلوده از منزل خارج نشوند و در غیر این صورت از ماسک استفاده کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به نوشیدن مایعات زیاد در افطار تا سحر تاکید کرد و افزود: نوشیدن شیر، مصرف میوه و سبزی های تازه در کاهش آثار سوء برجای مانده از ریزگردها در بدن تاثیرگذار است.
کیفیت هوای کرمانشاه روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته در وضعیت بحران قرار داشت.
از ابتدای سال جاری تاکنون، هوای کرمانشاه 9 روز در حالت هشدار و یک روز در حالت اضطرار و دو روز در وضعیت بحران قرار داشته است.
شهروندان کرمانشاه در سال 94 هم، 36 روز در هوای خارج از استاندارد نفس کشیدند که 33 روز آن شرایط هشدار و سه روز هم وضعیت اضطرار را تجربه کردند.ارسال نظر

  • ایثار 0 0

    با طراحی و نصب فیلترهایی روی کولرهای آبی و دریچه هوای خودروها می توان هوای محیط زندگی را عاری از گرد و غبار و ریزگرد کرد.
    اغلب افراد، بیشتر وقت شان را ساختمان ها یا خودرو هستند پس بالای ۸۵% وقت شان هوای سالم و بدون ریزگرد خواهند داشت.

  • ایثار 0 0

    حجم هوای یک خانه در مقایسه با حجم هوایی که یک کولر آبی ساده تولید می کند واقعا زیاد نیست.( برای ریزگرد مناطق غربی کشور)
    همین‌طور فکر نمی کنم جذب و فیلتر غبار ریزگرد تکنولوژی خیلی پیچیده ای بخواهد. در مناطق جنوبی که از کولر گازی استفاده می کنند، طراحی و ساخت وسیله که از یک سمت هوا را بکشد و با عبور از فیلتر، ریزگرد را جذب کند و هوای سالم را بیرون بدهد کار سختی نیست.