خبر ویژه :

حوادث طبیعی کدخبر: 628 ارسال پرینت 0

رکنا: مدیر تولید سابق شبکه دو سیما در ریزش دیوار بیمارستانی در پایتخت جان سپرد.

اکبر بصائری، فارغ‌التحصیل رشته معارف از دانشگاه امام ‏صادق(ع) بود و در سمت‌های مختلفی در رسانه ملی خدمت کرد که مدیرکلی صدا و سیما در استان مرکزی از سال 68 تا 73 و مدیرکلی مرکز استان لرستان از سال 73 تا سال 76 همچنین مدیریت‌های طرح و برنامه، پخش و تولید در شبکه دو سیما از جمله آنها است. اکبر بصائری تا سال گذشته مدیرتولید شبکه دو سیما بود و اوایل اردیبهشت امسال بازنشسته شد.

حادثه چه بود؟

اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره حادثه ریزش مرگبار دیوار مجاور بیمارستان مسیح دانشوری اظهار داشت: توده خاکی که کنار این دیوار قرار داشت به‌علت نفوذ آب ناشی از بارندگی یا شکستگی لوله دچار افزایش فشار و سرانجام باعث ریزش دیوار شد. وی ادامه داد: چند خودروی سواری در پی این حادثه زیر خاک مدفون شدند. بعد از رسیدن مأموران آتش‌نشانی و کنار زدن توده‌های خاک از روی خودروها مشخص شد راننده یکی از آن خودروها داخل خودرو محبوس شده است.

شاکری تصریح کرد: با تحویل این مرد به امدادگران اورژانس مشخص شد متأسفانه وی جان خود را از دست داده است. نیروهای آتش‌نشانی اعلام کردند همه خودروهای مدفون شده از زیر خاک خارج شده و خوشبختانه شخص دیگری در این حادثه مصدوم نشده است.

2 اظهار‌نظر متفاوت

شاکری گفت: مسؤولان بیمارستان اعلام کردند این دیوار متعلق به بیمارستان نبوده در حالی که عوامل آتش‌نشانی معتقد هستند این دیوار، دیوار جداکننده بیمارستان بوده است.

مأموریت قضایی

با این حادثه مرگبار بازپرس احمد‌بیگی از شعبه هفتم دادسرای ناحیه 27 تهران دستور داد تا تیمی از کارشناسان رسمی دادگستری به بررسی‌های تخصصی دست زده و مقصر اصلی را به دادسرا معرفی کنند.خبرهای تصادفی

ارسال نظر