حوادث طبیعی کدخبر: 21568 ارسال پرینت 0

رکنا: گردانندگان باند سرقت که به خانه همسر یک میلیاردر مالزیایی حمله کرده و یک میلیون پوند از جواهراتش را ربوده بودند به 12 سال زندان محکوم شدند.

به گزارش پلیس متروپولیتن، باند دزدان انگلیس با زیرنظر گرفتن این زن پولدار تاجر وارد خانه 8/2 میلیون پوندی‌اش شده و سرقتشان را انجام داده‌اند. پلیس اسکاتلندیارد با همکاری مأموران مخفی توانستند یکایک دزدان را شناسایی و دستگیر کنند.

اطلاعات پلیس حاکی است نوع حمله و غافلگیری اسکاتلندیارد همچون فیلم‌های جذاب جیمزباند بوده است.

نیکلاس لورین قاضی پرونده می‌گوید: مشخصات دزدان با نام‌های «مارک هاردینگ»، «رشید آلین»، «پیتر کاستلو» و «جیمز گاوین» شناسایی شده است.

سردسته اعضای باند، هاردینگ 45 ساله بوده است. اطلاعات پلیس حاکی است اعضای باند زن میلیاردر را زیر نظر گرفته و هنگام خروج وی از خانه‌اش با انفجاری کوچک وارد ساختمان گرانقیمت وی شده و اموال باارزش او را دزدیده‌اند.

پلیس می‌گوید به دلیل سیستم امنیتی قوی ساختمان، دزدان مجبور شده‌اند برای ورود از مواد منفجره استفاده کنند.

هر دزدی بخوبی می‌داند که در چنین خانه‌هایی تا چه حد اموال باارزش می‌تواند وجود داشته باشد.

هر چهار دزد به میزان خطری که با حمله‌شان به خانه وجود داشته کاملاً آگاهی داشته‌اند اما مقدار پول به حدی قابل ملاحظه بوده که هر چهار نفر این خطر را به جان خریده‌اند.

وی افزود: دو تن از سارقان به مواد مخدر کوکائین معتاد بوده و برای تأمین هزینه مواد مخدر خود در این سرقت حاضر شدند.

اجناس ربوده شده شامل حلقه الماس به ارزش 600 هزار پوند، حلقه طلا 500 هزار پوند، گوشواره الماس 350 هزار پوند، گوشواره الماس و طلای 18 عیار رولکس بود.

منبع: شوکارسال نظر