حوادث طبیعی کدخبر: 21102 ارسال پرینت 4

رکنا: چندیست که هر روز و هر هفته ده‌ها مهاجر غیرقانونی در راه رسیدن به مرزهای اروپا جان خود را در آب‌های خروشان دریا از دست می‌دهند. این هفته دو حادثه پیاپی در دریای اژه جان بیش از 30 مهاجر را گرفت.

حجم ویدیو: 3.93M | مدت زمان ویدیو: 00:00:00

از 34 مهاجر سرنشین قایق غرق‌شده‌ای که در دریای اژه عازم جزیره یونانی لزبوس بود 27 نفر کشته و 6 نفر مفقود شدند. در ویدیویی که توسط گارد ساحلی ترکیه تهیه و منتشر شده تلاش یک امدادگر دیده می‌شود که برای نجات مسافران گرفتار در توفان جان خود را به خطر انداختته و به دریا زده است.

تنها بازمانده این حادثه با پوشیدن جلیقه نجات خود را به دریا انداخته و با چسبیدن به بدنه قایق، امید خود را برای زنده ماندن از دست نداده بود.

همچنین در نقطه دیگری از دریای اژه، گارد ساحلی ایتالیا، 23 مهاجر پاکستانی را در آب‌های ساحلی جزیره یونانی خیوس از مرگ حتمی نجات داد.

برآوردهای سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) حاکیست: بیش از 76 هزار مهاجر و پناهنده در شش هفته اول سال 2016 از طریق دریا وارد اروپا شده‌اند.

روز یکشنبه گذشته فرانسه و آلمان با طرح اتحادیه اروپا در خصوص کنترل مرزهای یونان موافقت کردند. هدف اصلی این طرح مبارزه با ورود مهاجران غیرقانونی و قاچاقیان به مرزهای اروپا بوده، همچنین بسته‌ای برای ترکیه به منظور جلوگیری از هجوم مهاجران از طریق ترکیه به اروپا در نظر گرفته شده است.ارسال نظر