حوادث طبیعی کدخبر: 1100 ارسال پرینت 2

رکنا: پخش گاز شیمیایی در هواپیمای مسافری پرواز لندن به لس‌آنجلس و تهدید جانی مسافران، خلبان را مجبور به بازگشت و فرود اضطراری کرد.

هواپیمای مسافربری از فرودگاه «هیترو»ی لندن به سمت لس‌آنجلس در پرواز بود که چند مسافر یک به یک بر اثر گاز سمی از هوش رفتند. بلافاصله در هواپیما حالت اضطراری اعلام شد و همه مسافران در وضعیت اورژانس قرار گرفتند. بدنبال این حادثه، خلبان برای نجات سرنشینان به سرعت تغییر مسیرداده، هواپیما را در فرودگاه هیترو بر زمین نشاند.

یک پزشک زن که در پرواز حضور داشت ماجرا را این گونه بازگو کرد: «لحظاتی از پرواز گذشته بود که ناگهان متوجه وضعیت عجیب چند مسافر و خدمه پروازی و دگرگونی حال آنها شدم. وقتی بالای سر آنها قرار گرفتم مسمومیت را تشخیص دادم و چون تعدادشان رو به افزایش بود خلبان خواستار بازگشت به فرودگاه شد.»

کارشناسان پس از فرود این بویینگ مسافری، هواپیما را مورد بررسی قرار دادند و علت را نشت گاز شیمیایی از چمدان یک مسافر دانسته و پی بردند که به علت مشکل سیستم تهویه هوا، این گاز شیمیایی در فضای هواپیما پراکنده شده و سرنشینان هواپیما را دچار سرگیجه و تهوع کرده و به حال اغما کشانده است.

در این پرواز هیچ یک از مسافران و خدمه پروازی آسیب جدی ندیده‌اند و تحت نظر پزشکان بهبود یافته اند.ارسال نظر