حوادث کدخبر: 99344 ارسال پرینت 0

رکنا: ناآرامی در منطقه «بومون سوراوآز» (Beaumont-sur-Oise) در حومه پاریس که در پی مرگ یک جوان در بازداشتگاه پلیس، آغاز شده بود برای پنجمین شب متوالی ادامه یافت.

این منطقه از سه شنبه شب گذشته و با انتشار خبر مرگ «آداما ترائوره» جوان 24 ساله در حین بازداشت، دوران پرتنشی را تجربه می کند.
تارنمای روزنامه فرانسوی «لو موند» در مورد پنجمین شب پیاپی ناآرامی های این منطقه نوشت: به گفته رئیس پلیس منطقه «وال دوآز» (Val d'Oise)، دیشب معترضان از تفنگ ساچمه ای استفاده کردند و یک خودرو را به آتش کشیدند. سه نفر نیز بازداشت شدند.
«ژان سیمون مراندا» (Jean-Simon Mérandat) رئیس پلیس منطقه اعلام کرد: یک خودروی نیروی انتظامی هدف شلیک تفنگ ساچمه ای قرار گرفت. سه فرد بازداشت شده نیز چوب بیس بال و اجسامی برای پرتاب به سوی پلیس، در دست داشتند.
لو موند نوشت: برای جلوگیری از بروز درگیری های بیشتر، تدابیر امنیتی با تقویت حضور نیروهای انتظامی و پلیس و رساندن تعداد آن ها به 265 نفر و نیز استقرار 65 آتش نشان در محل، اتخاذ شده است.
بر پایه این گزارش، راهپیمایی روز جمعه معترضان به مرگ آداما ترائوره شب هنگام به خشونت گرائید و در جریان ناآرامی ها 10 نفر بازداشت شدند.
جوانان مناطق حومه پاریس که پلیس را مسئول مرگ آداما می دانستند سه شنبه شب گذشته به خیابان آمدند. در همان شب، پنج عضو پلیس فرانسه در درگیری ها زخمی شدند، پنج خودرو در آتش سوخت و چندین ساختمان دولتی آسیب دید. در جریان این درگیری ها یک نفر بازداشت شد.
«آسا ترائوره» خواهر قربانی به رسانه ها گفته است که برادرش مورد خشونت پلیس قرار گرفته و کشته شده است.
«ایو ژانیه» (Yves Jannier) دادستان فرانسه در منطقه «پونتوآز» اعلام کرد: کالبد شکافی آداما عفونت بسیار شدیدی را نشان می دهد که برخی از اندام های بدن وی را فراگرفته بود. همچنین پزشکی قانونی اعلام کرده که هیچ اثری از خشونت مشاهده نشده و بر بدن قربانی تنها خراش هایی وجود دارد.
«فردریک زاژاک» (Frédéric Zajac) وکیل خانواده آداما کالبد شکافی دیگری را برای روشن شدن همه حقایق برای خانواده قربانی، تقاضا کرده است.
ناآرامی های حومه پاریس به دنبال آماده باش نیروهای امنیتی پس از حملات تروریستی و تظاهرات خشونت آمیز علیه دولت در این کشور بروز کرد.
پیشتر در سال 2005 میلادی نیز پس از آن که دو نوجوان تحت تعقیب پلیس به دلیل برق گرفتگی در ایستگاه برق جان باختند، حومه پاریس به صحنه اعتراضات خشونت آمیز تبدیل شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.ارسال نظر