حوادث کدخبر: 99325 ارسال پرینت 0

رکنا: مقام‌های چین می‌گویند: سیل در شمال و مرکز این کشور باعث مرگ دست‌کم ۱۵۰ نفر شده، هزاران خانواده را بی‌خانمان کرده و بیش از ۳ میلیارد دلار به اراضی کشاورزی آسیب زده است.

هنوز از سرنوشت صدها نفر دیگر هم خبری در دست نیست. بنابر گزارش دولت چین، ساکنان استان‌های هبئی و هنان بیشترین آسیب را دیده‌اند.
مقام‌های استان هبئی اعلام کرده‌اند تاکنون ۱۱۴ جسد شناسایی و ۱۱۱ نفر مفقود شده‌اند و همچنین سیل بیش از 53 هزار خانه را ویران کرده است.
در شهر "شینگتای" از استان هبئی که ۲۵ نفر جان باخته‌اند هزاران شهروند با شرکت در اعتراضات خیابانی مدعی شدند مقام‌ها در صدور هشدار سیل کوتاهی کرده‌اند. مردم می‌گویند به آنها هشدار داده نشده بود و امدادرسانی هم مطلوب نیست.
روزنامه "مورنینگ پست" در جنوب چین گزارش کرده هزاران روستایی معترض روز جمعه یک جاده را مسدود کردند و پلیس با اعزام نیرو به متفرق کردن تظاهرات پرداخته است.
در استان هنان هم ۷۲ هزار نفر بر اثر سیل بی‌خانمان شده‌اند و دست کم 15 نفر جان داده‌اند. همزمان دولت چین اعلام کرده که به آسیب‌دیدگان این سیل خسارت پرداخت خواهد کرد.
میلیون‌ها نفر از ساکنان این دو استان در شمال و مرکز چین از این سیل آسیب دیده‌اند. بنابر گزارش شینهوا، علاوه بر قطع برق، مخابرات و راه‌های ارتباطی در این مناطق مختل شده است.
به گزارش بی‌بی‌سی، ‌تخمین زده شده که حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی آسیب دیده و خسارات مالی ناشی از سیل به بیش از ۳ میلیارد دلار برسد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.ارسال نظر