حوادث کدخبر: 99305 ارسال پرینت 1

رکنا: پلیس اسپانیا از متلاشی شدن یک باند بین المللی قاچاق سلاح به سرکردگی یک میلیونر لهستانی خبر داد که در زمینه فروش سلاح به طرف های درگیر در سودان جنوبی فعالیت داشته است.

پلیس اسپانیا روز شنبه اعلام کرد که در حمله ماموران به یک خانه اعیانی در جزیره ایبیزا در دریای مدیترانه، 9 نفر از اعضای این باند از جمله یک میلیونر لهستانی دستگیر شدند. گمان می رود که وی سرکرده این باند بین المللی قاچاق باشد.
پلیس می گوید که سرکرده این گروه در آلمان، بلژیک، فرانسه و انگلیس هم رابط هایی داشته است.
این گروه همچنین درفروش 200هزار قبضه سلاح، موشک انداز و تانک به طرف های درگیر در سودان جنوبی دست داشته است.
خبرگزاری فرانسه نیز در این رابطه با اشاره به این موضوع که زمان این عملیات سه شنبه هفته گذشته بوده است، نوشت که انهدام هسته این باند پس از قریب به چهار سال تحقیق و بازجویی صورت گرفته است.
این خبرگزاری در رابطه با دیگر اتهام های وارد شده، آورده است که سرکرده این باند متهم به پولشویی، فرارمالیاتی و اخاذی از نهادهای اسپانیایی به دلایل نامعلوم است.
سخنگوی پلیس اسپانیا درهمین رابطه اعلام کرد که این عملیات با همکاری پلیس اتحادیه اروپا (یوروپل) و همزمان با عملیات های مشابه در آلمان و سوئیس صورت گرفته است.
هنوز جزئیات بیشتری در این رابطه اعلام نشده است.
جنگ داخلی سودان که از سال 2013 آغاز شده، تاکنون ده ها هزار کشته و بی خانمان بر جای گذاشته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.ارسال نظر