حوادث کدخبر: 73915 ارسال پرینت 0

رکنا: روز پنجشنبه در گزارشی از واشنگتن از کشته شدن تصادفی یک مادر بر اثر شلیک کودک خردسالش در ایالت ویسکانسین آمریکا خبر داد.

این گزارش به نقل از یک افسر پلیس منطقه میلواکی ویسکانسین اعلام کرد که این پسر خردسال دو و نیم ساله که در صندلی عقب خودروی مادرش نشسته بود، با برداشتن کلت کالیبر 40 موجود زیر صندلی راننده و کشیدن تصادفی ماشه آن، مادر خود را از پای در آورد.
'آندره پرایس' پدر این کودک خردسال در گفت وگو با پلیس محلی، صاحب اصلی این اسحله گرم را دوست همسر 26 ساله خود 'پاتریس پرایس' معرفی کرد که از قضا مامور امنیتی نیز هست.به گفته وی، این حادثه شب گذشته درحالی اتفاق افتاد که فرزند یک ساله دیگر و مادر همسرش نیز در خودرو بودند.
براساس این گزارش، در هشتم ماه مارس (18 اسفند) گذشته نیز در حادثه ای مشابه در فلوریدا یک کودک چهار ساله که او نیز در صندلی عقب خودرو نشسته بود، هنگام بازی با کلت جاگذاری شده در پشت صندلی راننده، مادر درحال رانندگی خود را از پای در آورد و یک سرنشین دیگر خودرو را نیز مجروح کرد. در سال گذشته نیز در جریان یکی از خونبارترین حوادث در آمریکا، یک جوان مسلح با حمله به مدرسه‌ ابتدایی در ایالت کنتیکت 18کودک و هفت بزرگسال را کشت.آمریکا تاکنون بیشترین میزان سرانه قتل با اسلحه را درمیان کشورهای توسعه یافته جهان داشته است.
یکی از دلایل عمده ترویج حمل و استفاده از سلاح گرم در جامعه آمریکا نبود سازوکاری مناسب برای حفظ امنیت شهروندان در این کشور است از این رو شهروندان آمریکایی نیز برای ایجاد توهم امنیت ناچار هستند تا اسحله حمل کنند و در نهایت نیز به چنین حوادثی منجر می‌شود.ارسال نظر