خبر ویژه :

حوادث کدخبر: 191163 ارسال پرینت 2

رکنا: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از حریق گسترده‌ یک مجتمع فرهنگی و تفریحی در تهرانسر خبر داد و گفت: در پی این حادثه آتش‌نشانان 100 نفر از مهمانان یک مراسم عروسی را که در سالن پذیرایی این مجتمع برگزار شده بود نجات دادند.

سید جلال ملکی گفت: وقوع حادثه حریق در یک مجتمع فرهنگی و تفریحی در بلوار گل‌های تهرانسر در ساعت 23:29 شب گذشته به سامانه 125 اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان چهار ایستگاه را با تجهیزات مربوطه به محل حادثه اعزام کرد.
وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل حادثه اظهارکرد:‌ پس از حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد که حریق در یک مجتمع فرهنگی تفریحی به مساحت حدود 5000 متر مربع رخ داده و کانون آن سالنی پذیرایی و رستورانی سنتی به مساحت حدود 300 متر مربع بود که در مجاورت چندین باب مغازه قرار داشت.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه شعله‌های آتش‌ تمام این سالن را در بر گرفته و در حال سرایت به مغازه‌های مجاور و دیگر بخش‌های این مجتمع بود، ادامه داد:‌ در مجاورت این رستوران فضای روبازی قرار داشت که یک مراسم عروسی در آن برگزار شده بود. که وقوع حریق سبب وحشت این افراد شده و بیم آن وجود داشت که این افراد هنگام فرار به داخل استخری که در این محل قرار داشت سقوط کنند که آتش‌نشانان وارد عمل شده و ضمن محافظت از این افراد، بیش از 100 نفر از افراد حاضر در این محل را نجات داده و به محل امن منتقل کردند.
ملکی با بیان اینکه گروهی دیگر از آتش نشانان نیز همزمان عملیات اطفای حریق را در دستور کار خود قرار دادند، اظهارکرد: شعله‌های آتش به سقف‌ و این سالن پذیرایی نیز سرایت کرده بود و علی‌رغم مشکلاتی که وجود داشت آتش‌نشانان شعله‌های آتش‌را مهار و مدتی بعد به طور کامل اطفا کردند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه دو نفر از کارگران این سالن پذیرایی دچار دودگرفتگی شدند، گفت: این افراد در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است، گفت: عوامل آتش‌نشانی پس از ایمن‌سازی محل در ساعت 1:27 امروز به مأموریت خود خاتمه دادند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.


خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند