حوادث کدخبر: 180564 ارسال پرینت 3

رکنا: بخشی از جنگل های روستای «کچوز» بخش بازفت شهرستان کوهرنگ و مراتع شهر وردنجان در شهرستان «بن» استان چهارمحال و بختیاری شامگاه شنبه در آتش سوخت.

آتش سوزی از ساعت 20 بخشی از جنگل های روستای کچوز بخش بازفت را فرا گرفت و اهالی این روستای دور دست هم اینک در تلاش برای مهار آتش هستند.
مهار آتش سوزی با حضور نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان و افراد محلی و نیروهای انتظامی بخش بازفت، بخشداری و شهرداری چمن گلی درحال انجام است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری با تایید خبر آتش سوزی 2 منطقه استان اظهار کرد: مراتع و جنگل های رو به روی روستای کچوز از توابع بخش بازفت در شهرستان کوهرنگ و مراتع شهر وردنجان از توابع شهرستان بن در چهارمحال و بختیاری دچار آتش سوزی شده است.
ستار فرهادی افزود: وسعت این آتش سوزی ها زیاد نیست و به وسیله نیروهای مردمی و امدادی درحال کنترل است.
وی تاکید کرد: نیروهای مردمی و امدادی برای مهار آتش سوزی ها به مناطق اعزام شده اند.
فرهادی بیان کرد: با توجه به وسعت کم آتش سوزی ها مهار آن ها به زودی انجام می شود.
بخشدار بازفت نیز گفت: مراتع و جنگل های کوه رو به روی روستای کچوز از شامگاه شنبه دچار آتش سوزی شد.
سروش ظاهری اضافه کرد: این آتش سوزی به خاطر روشن شدن هیزم های خشک و گسترش آن به مراتع و جنگل ها صورت گرفته است.
وی بیان کرد: این آتش سوزی با کمک مردم و نیروهای انتظامی، هلال احمر، بخشداری و منابع طبیعی و آبخیزداری بخش بازفت به زودی مهار می شود.
ظاهری بیان کرد: با توجه به وسعت کم آتش سوزی نیازی به حضور نیروهای مردمی و امدادی از نقاط دیگر شهرستان کوهرنگ و چهارمحال و بختیاری نیست.
وی ادامه داد: آتش اکنون به یک صخره رسیده و با تلاش مردم و نیروهای امدادی از گسترش آن جلوگیری می شود.
روستای کچوز در 190 کیلومتری و شهر وردنجان در 25 کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری واقع است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.ارسال نظر

  • سلیمانی 0 0

    من یکی از اهالی روستای کچوز هستم .
    اگرنیروهای امدادی زود به کمک ما می رسیدند این آتش سوزی گسترده نمیشود باید عرض کنم که‌نیروهای امدادی حدود ۵ساعت بعد از اطلا ع رسانی ما در منطق حظور پیدا کردند