حوادث کدخبر: 11177 ارسال پرینت 3

رکنا: انفجار اتوبوس در نزدیکی ساختمان پارلمان انگلیس در مرکز لندن، شهروندان را در وحشت فروبرد. در این حادثه، اتوبوس دو طبقه قرمزرنگ هنگام عبور از پل "لامبیت" منفجر شد. این انفجار که شباهت بسیار به انفجار تروریستی سال 2005 در همین منطقه را داشت، درواقع متعلق به بخشی از یک پلان فیلم اکشن "جکی چان" بود.

حجم ویدیو: 249.91K | مدت زمان ویدیو: 00:00:00

اتوبوس در فاصله نزدیک به ساختمان پارلمان انگلیس در حال عبور از روی پل با صدای مهیب منفجر شد و سپس آتش گرفت. ساکنان منطقه و رهگذرانی که از جریان فیلم‌برداری در شهر بی‌خبر بودند با مشاهده این صحنه و شنیدن صدای مهیب انفجار به‌شدت شوکه شدند. یکی از شاهدان گفت بچه‌هایی که در پارک نزدیک محل انفجار بازی می‌کردند به شدت ترسیدند. من هم شدیداً ترسیدم. این انفجار کاملا شبیه انفجاری واقعی بود.

این اتوبوس که به‌عنوان بخشی از یکی از پلان‌های فیلم جکی چان به نام «خارجی» منفجر شد. برای بسیاری از شهروندان لندنی یادآور حملات سال ۲۰۰۵ بود که در یکی از آن حملات اتوبوس قرمز رنگ دو طبقه‌ای هدف قرار گرفته بود.

گروه ساخت فیلم قبل از انفجار تنها به ساکنان محلی و کسبه اطراف پل لامبیت اطلاع داده بود که قرار است انفجاری کنترل شده برای ضبط بخشی از یک فیلم بر روی این پل به وقوع بپیوندد، اما بسیاری از مردم و افرادی غیربومی که وارد این منطقه از لندن شده بودند، از این موضوع بی خبر بودند.











ارسال نظر