رک پلاس گوناگون کدخبر: 749 ارسال پرینت 53

رکنا: دختر امریکایی و مادرش پس از اینکه هر دو در یک ماه به سرطان سینه مبتلا شدند، عهد و پیمان مراقبت از یکدیگر را امضا کردند.

بتانی کارلتون 17 ساله، فوریه سال گذشته به دلیل ابتلا به التهاب غدد لنفاوی تحت عمل جراحی قرار گرفت و شش ماه بعد به تشخیص پزشکان به علت مبتلا شدن به سرطان سینه، شیمی درمانی شد.
هنوز یک جلسه از انجام شیمی درمانی بتانی نگذشته بود که مادر این دختر جوان متوجه شد او نیز به سرطان سینه مبتلا است. مایبریت لارسن 47 ساله و دخترش بتانی از آن زمان تصمیم گرفتند از هیچ کمکی به یکدیگر دریغ نکنند و پرستار یکدیگر باشند.
بتانی می‌گوید، در زمانی که 17 سال بیشتر نداشتم، خبر ابتلا به سرطان سینه دنیایم را به هم ریخت، تصور می‌کردم اینجا آخر خط است و سرطان یعنی پایانی برای همه چیز، من از همه دنیا جدا بودم، دوستانم مشغول درس خواندن و تفریح بودند و اعضای خانواده ام نیز با اینکه با من همدلی می‌کردند، هر کدام به کار خودشان مشغول بودند. پس از اینکه خبر مبتلا شدن مادرم به سرطان سینه را شنیدم، اوضاع بدتر شد، دوست نداشتم مادرم را ناراحت ببینم، اما پس از چند هفته‌ای احساس کردم از نظر روانی در شرایط مساعدتری قرار دارم، من و مادرم هر دو پرستار یکدیگر بودیم و تصمیم گرفتیم با هم عهد و پیمان دوستی ببندیم.
بتانی و مادرش نزدیک به 3 ماه است که تحت شیمی درمانی قرار داشته و به گفته پزشکان اوضاع جسمانی شان رو به بهبودی است. مایبریت لارسن می‌گوید، به گفته متخصصان یک سال طول می‌کشد تا سلول‌های سرطانی با دارو از بین بروند. من و دخترم عواطفی نزدیک به هم را تجربه می‌کنیم و همدلی مان بی‌نظیر است، وقتی من می‌خندم او نیز از ته دل می‌خندد و امیدواری مان از یک جنس و شکل است. نفس کشیدن هر کدام از ما، انگیزه‌ای برای ادامه زندگی است. من و دخترم برگ‌های زرد درخت پاییزی خانه هستیم که برای ماندن از یکدیگر نیرو می‌گیریم.


ارسال نظر