رک پلاس گوناگون کدخبر: 462 ارسال پرینت 0

رکـنا : انتظار ما از دیگران این است که به ما احترام بگذارند، اما آیا ما هم به دیگران احترام می گذاریم؟ جواب این سوال یک نه بلند است!

ما به افرادی که بر اساس تصور خودمان از ما بهترند، به فقرا، سالخوردگان و افرادی با سطح اجتماعی پایین­تر احترام نمی گذاریم، بنابراین چگونه توقع داریم دیگران به ما احترام بگذارند؟ راحت­ترین راه برای کسب احترام، "احترام متقابل" است.

کسب احترام سختا ست، اما غیر ممکن نیست. با ادبیات بد و ناشایست با دیگران صحبت نکنید، بدون قید و شرط عشق بورزید، یاری­دهنده، سودمند و مفید باشید، گوش دادن به صحبت­های دیگران نیز نوعی روش احترام گذاشتن و بعلاوه کسب احترام از طرف مقابل است. صبر و ممارست هر کدام بطور جداگانه برای شما فضیلتی را به ارمغان می­ آورد. اگر دقت کرده باشید گلها مرکز کانون توجه در هر نوع دکوراسیونی می­باشد، احترام نیز همان نقش زیبا و مهم را در زندگی داراست، زندگی بدون احترام تبدیل به جهنم می­شود. هر وقت به مهمانی، انجمن یا جلسه­ای می­روید اگر دقت کرده باشید با همه افراد بطور یکسان برخورد نمی­شود. چراییش را می­دانید؟ بخاطر حسن نیت خود افراد می­باشد. چرا گاهی اوقات همان گونه که انتظار داریم با ما رفتار نمی­شود بخاطر اینکه همین رفتار مشابه را ما با افرادی داریم که از ما انتظار احترام و رفتار مناسب دارند. احترام گذاشتن برای جذب احترام از سوی دیگران بسیار نکته حائز اهمیتی می­باشد. روابط می­تواند بسیار سالم باشد اگر دیوار احترام را فرو نریزیم. عشق و دوست داشتن بدون احترام کامل نیست. در واقع باید گفت بدون احترام نمی توان زندگی کرد، در هر حوزه از زندگی (شغل، جامعه و خانواده) به احترام نیازمندید. در نهایت می­توان گفت فرد مورد احترام مودبانه برخورد می­کند، یاری­دهنده، سودمند، مفید و دوست­داشتنی می­باشد.ارسال نظر