رک پلاس گوناگون کدخبر: 21141 ارسال پرینت 6

رکنا:26 پرنده کمیاب که از قاچاقچیان کشف شده بودند پس از درمان صدمات جسمی شان به طبیعت بازگردانده شدند.

در فصل زمستان ده ها پرنده از انواع قوها، غازها و اردک ها گرفته تا پرندگان شکاری در اکوسیستم‌های تالابی کشورمان توسط شکارچیان متخلف و قاچاقچیان حیات وحش کشته یا زنده‌گیری می‌شوند تا در شهرهای مختلف کشور براى مصرف گوشت یا اسارت در باغ هاى پرندگان به فروش برسند.

در همین حال برخی از محموله‌های قاچاق پرندگان نیز توسط نیروهای یگان محیط زیست شناسایی و توقیف می‌شوند که متأسفانه در بیشتر موارد به دلیل شرایط بد نگهداری و نقل و انتقال پرنده‌ها توسط متخلفان، پرندگان مصدوم شده و یا از بین می‌روند. اما حدود ۲۶ بال از انواع پرندگان کمیاب و حمایت شده که توسط یگان محیط زیست شناسایی و توقیف شده بودند بعد از گذشت بیش از یک سال از مراقبت‌های دامپزشکی، صبح روز جمعه ١۶ بهمن ماه با تلاش دوستداران طبیعت و محیط زیست در پارک ملی بوجاق رهاسازی شدند.

محمد علی الله قلی، عضو هیأت مدیره کانون محیطبان و سرپرست تیم انتقال در این باره به خبرنگار دیده بان گفت این پرنده‌ها شامل ۸ قوی گنگ، ۷ قوی فریادکش، ۶ غاز پیشانی سفید، ۳ فلامینگو، یک عقاب شاهی و یک عقاب استپی بودند که همگی جزو گونه‌های تحت حمایت سازمان محیط زیست هستند.ارسال نظر