شهرام حبیب‌زاده با اشاره به افزایش آمار مبتلایان و شیوع موج چهارم کرونا در استان اردبیل افزود: در پی افزایش آمار مبتلایان و گسترش سطح شیوع، سایر شهرستان‌های استان هم در وضعیت نارنجی و پرخطر قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین با اشاره به پر شدن ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل و آماده سازی بیمارستان امام رضا (ع) برای پذیرش این بیماران اظهارکرد: در روزهای آینده بیمارستان سبلان نیز به مجموعه مراکز پذیرش و درمان بیماران کرونایی می پیوندد.

 حبیب‌زاده اضافه کرد: برای کنترل سریع خیز جدید کرونا لازم است که مراسم عروسی، ترحیم و سایر دورهمی‌ شهروندان تعطیل شده و یا با حداقل افراد و به شکل محدود و با رعایت بسیار جدی پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی ۱.۵ متری، دوری از تجمعات و دورهمی، پرهیز از حضور در فضاهای مسقف و نیز شستن دست به منظور مهار کرونا اظهارکرد: سرعت چرخش و ابتلای سویه جدید کرونا موسوم به کرونای انگلیسی بسیار بالاست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین از شهروندان خواست به محض مشاهده علائم اولیه ابتلای به کرونا از جمله سردرد و بدن درد شدید و نیز ناراحتی‌های تنفسی، به سرعت به مراکز ۱۶ ساعته بهداشت و درمان مراجعه کرده و نسبت به اقدامات تشخیصی و درمان اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در مراکز درمانی و تشخیصی کرونا، افراد مبتلا بلافاصله مورد مراقبت قرار گرفته و افراد مرتبط با مبتلایان نیز رهگیری شده و در قرنطینه خانگی قرار می‌گیرند تا از گسترش سطح بیماری جلوگیری شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟