عبدالله: روند آزادی کامل زندانیان طالبان تکمیل می‌شود

به گزارش رکنا : «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان گفت که زمینه‌سازی‌ها برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی انجام شده و اکنون بهانه‌ای برای به تاخیر انداختن این گفت‌وگوها وجود ندارد.

عبدالله تاکید کرد: اکنون که زمینه‌های لازم برای شروع مذاکرات صلح فراهم شده است، من معتقدم که مرحله تبادل زندانیان به اتمام می‌رسد، باید برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی هیچ‌گونه بهانه‌ای نباشد.

عبدالله در حالی بر آزادی همه زندانیان طالبان تاکید دارد که دولت افغانستان می‌گوید که 592 زندانی طالبان از مجموع 5 هزار زندانی این گروه را به دلایل امنیتی و حقوقی آزاد نمی‌کند و خواستار ارائه فهرست جایگزین توسط طالبان شده است.

طالبان اما بر آزادی همه 5 هزار زندانی این گروه براساس فهرست ارائه شده در قطر تاکید دارد و علاوه بر این برای پیوستن به مذاکرات بین‌الافغانی خواستار حذف اسامی سران این گروه از فهرست سیاه سازمان ملل نیز می‌باشد.

مارشال «عبدالرشید دوستم» نیز اظهار داشت که طالبان عدم آزادی زندانیانش را بهانه‌ای برای تاخیر در آغاز مذاکرات بین‌الافغانی قرار می‌دهد و خواستار تکمیل روند تبادل زندانیان شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟