رک پلاس کدخبر: 21788 ارسال پرینت 0

رکنا: مأموران گارد ساحلی فیلیپین پس از چهار سال جست‌وجوی یک قایقران گمشده آلمانی، جسدش را درون قایق‌اش در آب‌های این کشور یافتند.

جسد این آلمانی ماجراجو که 4 سال در آب‌های ساحلی «باروبو»‌ در سوریگائوی جنوبی درون قایق نیمه واژگون شده‌اش محبوس شده بود، به شکل یک مومیایی عجیب درآمده است.

این مرد 59 ساله آلمانی «مانفرد فریتز» نام داشت و امدادگران در کنار جسدش تلفن رادیویی‌اش را پیدا کردند که نشان می‌داد وی تا آخرین لحظات زندگی‌اش سعی داشته برای نجات خود پیام‌هایی بفرستد اما موفق به این کار نشده است.

پلیس می‌گوید قایق تفریحی مانفرد را چند ماهیگیر پیدا کردند و با گارد ساحلی تماس گرفتند.

قایق بادبانی مانفرد که نام «سایو»‌ بر آن نوشته شده 20 سال به عنوان قایق تفریحی وی به شمار می‌آمد. به نظر می‌رسد که چهار سال پیش این مرد آلمانی با قایق بادبانی‌اش سفری دریایی را آغاز کرده اما به علت نامعلومی در دریا گرفتار شده و از گرسنگی و تشنگی جان سپرده است.

کارشناسان می‌گویند بادهای اقیانوسی خشک، دمای گرم هوا و نمک موجود باعث سالم ماندن تقریبی جسد مانفرد شده است.

پلیس در تلاش است تا آخرین نفری را که مانفرد قبل از مرگش با او تماس گرفته بود، شناسایی کند.

اطلاعات موجود نشان می‌دهد مانفرد خود ملوانی ماهر بوده و تجربه زیادی در دریانوردی داشته اما روشن نیست که چرا گرفتار مرگ شده است. جسد مانفرد برای کالبدشکافی به ساحل «باروبو» منتقل شده است.

سخنگوی پلیس فیلیپین می‌گوید: شواهدی در دست نیست که نشان دهد نفر دومی در قایق بادبانی حضور داشته است.

دکتر مارک نیک کارشناس پزشکی قانونی می‌گوید: نوع نشستن مرد آلمانی در قایق نشان می‌دهد که وی مرگی غیرمنتظره داشته و به نظر می‌رسد وی بر اثر حمله قلبی جان سپرده است.ارسال نظر