معرفی چند دستگاه کم‌کار در موضوع آلودگی هوا به مراجع قضایی

به گزارش رکنا از قوه قضاییه ،  ذبیح الله خداییان امروز( یکشنبه ۲۱ اسفند)  در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بازرسی استان البرز و افتتاح ساختمان این اداره کل در کرج افزود: حقوق عامه بخش‌های مختلفی دارد که هوای پاک یکی از آنها است.

 وی ادامه داد: هر چند قانون هوای پاک به تصویب رسیده ولی برخی از دستگاه‌ها در این زمینه در انجام تکالیف خود کوتاهی داشتند که همین مشکل ساز شده است.

وی ادامه داد: تکالیف دستگاه‌ها دراین زمینه احصا شده و عملکرد آنها در بحث آلودگی هوا مورد راستی آزمایی قرار گرفته است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور افزود:  یکی از دستورکارهای قوه قضاییه احیاء حقوق عامه است که در این استان اقدامات خوبی با همکاری دستگاه قضایی صورت گرفته است .

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهمیت اراضی ملی اشاره کرد و گفت: منابع ملی و اراضی دولتی متعلق به مردم هستند و افرادی که اقدام به تغییر کاربری و تجاوز به حریم رودخانه ها می کنند مورد پیگیری قانونی قرارمی‌گیرند.

خداییان در ادامه به بحث قانون خانواده و جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت: این مهم از سال‌های قبل توسط رهبر معظم انقلاب هشدار داده شده و قانون آن به تصویب رسیده و تکالیفی هم دراین زمینه به عهده دستگاه‌های اجرایی گذاشته شده است.

وی اضافه کرد: قوه قضاییه و سازمان بازرسی با جدیت این مهم را دنبال می‌کنند و در دستور کار این سازمان قرار گرفته است .

خداییان یادآورشد: برخی ازدستگاه‌های در بحث قانون خانواده و جوانی جمعیت خوب عمل نکردند و اعتبارات را مورد بهانه قرار دادند درحالی که نیاز به اعتبار چندانی هم نداشتند و با مدیریت جهادی و دلسوزی می‌توانستند اقدامات موثری داشته باشند.

وی تاکید کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی دراین دوره به جد دنبال می شود و با مفسدان برخورد قاطع صورت می گیرد بنابراین در این موضوع مهم اطاله دادرسی کمتری داریم و شعب ویژه ای نیز تشکیل شده است.

خداییان گفت: بدون جوسازی و فضای تبلیغاتی سعی می‌شود با دانه درشت‌ها و یقه سفیدها برخورد قاطع شود چراکه یکی از وظایف قوه قضاییه در این دوره توجه جدی در اجرای صحیح قانون است و برای این وظیفه براساس قانون اساسی سازمان بازرسی تشکیل شده که برای اجرای صحیح قانون و نظارت بر حسن اجرای آن در تلاش است .

رئیس سازمان بازرسی کشور در ادامه خواستار رسیدگی به پرونده‌های این سازمان در خارج از نوبت شد و افزود: به دلیل نظارت برحسن اجرای قانون باید به پرونده های این سازمان هرچه سریعتر رسیدگی شود تا دچاراطاله دادرسی نشود .

وی تا کید کرد: اگر مصوبه ای را سازمان بازرسی خلاف قانون تشخیص بدهد از دیوان عدالت اداری می تواند ابطال را بخواهد و درسال جاری ده‌ها مورد دراین زمینه ابطال مقررات و مصوبه را داشتیم .

خداییان با تاکید بر پیشگیری از جرایم گفت: سازمان بازرسی چشم بینای نظام است و نظارت به روز دراجرای قانون دارد بنابراین اگر جایی قانون به خوبی اجرا نشد به موقع تذکر می دهد .

رییس سازمان بازرسی کشور در ادامه گفت: دشمنان پس ازتحریم‌ها، جنگ نرم، جنگ تحمیلی و جنگ اقتصادی به راه انداختند و  امروز هم شاهد جنگ ترکیبی هستیم که هدف آن تضعیف وضعیت معیشتی مردم است.

دشمن تلاش می کند بین مردم و مسئولان فاصله بیندازند

وی افزود: آنان تلاش می کنند بین مردم و مسئولان فاصله بیندازند و دیدیم مردم در ۲۲ بهمن امسال با حماسه حضور خود توطئه دشمنان را نقش برآب کردند.

وی تاکید کرد: مردم دراین ۴۴سال پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و به برکت خون شهدا و به تکالیف خود عمل می‌کنند اما مسئولان نیز باید به وظایف خود عمل کنند چرا که مردم همیشه در صحنه‌های مختلف از جمله انتخابات و راهپیمایی ها برای حمایت از نظام اسلامی هستند .

خداییان گفت: امروز دشمن به دنبال فشار و در تنگنا قرار دادن مردم است بنابراین وظیفه ما در بخش های اجرایی و قضایی آن است که بسیج شویم برای رفع مشکلات اقتصادی بنابراین باید از بخش خصوصی حمایت کرد .

وی اضافه کرد: امروز افرادی داریم که از خارج از کشور حاضر هستند سرمایه خود را به داخل بیاورند و ایجاد اشتغال و ثروت داشته باشند .

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: بنابراین وظیفه ما آن است که کسب و کار بهبود بخشیم و اگر کسی سرمایه گذار است پشت در اتاق مدیر ساعت ها معطل نماند.

وی بیان کرد: آنقدر سرمایه گذار معطل نماند که خسته از کاغذ بازی شده و در نهایت از سرمایه گذاری منصرف شود بنابراین امنیت را برای سرمایه گذار فراهم کنیم .

کدخبر: 876840
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟