وزیر کشور: شاخص امید به زندگی به 77 سال رسیده است

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی رکنا؛  احمد وحیدی بعد از ظهر در آئین افتتاح مرکز ۱۶۰ تختخوابی آنکولوژی بیمارستان ولیعصر (عج) ضمن تشکر از بانیان این بیمارستان خیرساز اظهار کرد: همه کسانی که در این مجموعه بذل مال، طراحی، هدایت، تأمین مصالح، ساخت و ساز و تأمین تجهیزات کردند در این ثواب شریک هستند.

وی با اشاره به اینکه زنجیره مشارکت‌کنندگان برای احداث ابن بیمارستان یک زنجیره طولانی است، ابراز کرد: در این مجموعه چند ارزش متولد شده که یکی ساخت و توسعه بیمارستان برای کاهش آلام مردم است.

وزیر کشور با اشاره فرمایش مقام معظم رهبری خطاب به کادر درمان که کاری کنید بیمار جز رنج بیماری درد دیگری نداشته باشد، بیان کرد: متولیان ساخت این بیمارستان در واقع غم را از چهره کسانی که دچار بیماری شدند، می‌زدایند.

وی خیریه بودن را دومین ویژگی بیمارستان ولیعصر عج خواند و گفت: اینکه دولت هزینه را پرداخت کند خوب است اما خوب‌تر این است که با پول‌های تک تک خیران و ایفای نقش مردم این بنا ساخته شده است.

وحیدی ادامه داد: مجمع خیران سلامت یکی از سازمان‌های توسعه‌یافته در کشور است و اینکه چنین اتفاقاتی با توان خیریه‌ها اتفاق بیفتد مسئله مهم و قابل توجهی است.

وی پرداختن به موضوع سرطان و ایجاد بخش آنکولوژی را مولفه سوم در بیمارستان ولیعصر(عج) دانست و افزود: سرطان بیماری سخت و نام آن رعب‌آور است و توسعه بیمارستان با 160 تخت برای این بیماری اهمیت بالایی دارد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه برای درمان بیماری سرطان روش‌های مختلف مثل شیمی‌درمانی، هورمون‌درمانی و پرتودرمانی وجود دارد، خاطرنشان کرد: در این مجموعه از روش شیمی‌درمانی استفاده می‌شود و امیدواریم در آینده پرتودرمانی و سایر روش‌ها برای تکمیل خدمات حوزه درمان به آن اضافه شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت پزشکان، پرستاران و بهیاران از شریف‌ترین کارهاست، عنوان کرد: این اقشار در کنار مردم هستند و غم آن‌ها را می‌خورند و با استفاده از توان و دانش خود و در فضایی پراسترس قصد دارند مشکل مردم را حل کنند و در دوران کرونا نیز نقش‌آفرین بودند.

وحیدی با بیان اینکه پیش از انقلاب شاخص امید به زندگی 55 سال بود و اکنون به 77 سال رسیده است، تصریح کرد: ایران جزو کشورهای رده بالا در این حوزه بوده و هم به لحاظ دانش و هم از لحاظ خدمات درمانی و پزشکی در سطح قابل قبولی قرار دارد و این حاصل پیشرفت سلامت و درمان پس از انقلاب است.

وی ادامه داد: همه این دستاوردها پس از انقلاب به دست آمده و در پرتو انقلاب عزت و افتخار فراوانی داریم تا این دستاوردها را نو به نو ببینیم.

کدخبر: 875630
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟