خیلی تلاش کردند جشنواره فجر را از هنرمندان خالی کنند ولی موفق نشدند

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره‌های امسال کاملاً مردمی بود. جشنواره‌های فجر مهمترین جشنواره‌های هنری در سراسر دنیا هستند که این قدر با حضور نزدیک مردم انجام می‌شود. حضور مردم در تهران و شهرستان‌ها بسیار خوب بود.

وی تاکید کرد: عدالت فرهنگی دولت به تمام معنا خود را نشان داد و در تمام نقاط کشور اینها به نمایش در آمدند. در فیلم جشنواره فجر تلاش کردیم در تمام نقاط کشور محلی برای دیده شدن وجود داشته باشد. نکته دیگر حضور هنرمندان بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این دوره ویژه بود و از همه هنرمندان عزیز تشکر می‌کنم که با همه گرایش‌ها پررنگ در صحنه حاضر شدند. برای ما مهم است کسانی که در روزهای سخت و دشوار کشور مورد عنایت خدا باشند و ما در دولت رفتارهای خود را با این رویکرد و کنش تنظیم خواهیم کرد.

اسماعیلی بیان کرد: ثبت نام حج آغاز شده و دولت حمایت خوبی از حج انجام داده و مصوبه خوبی داشتیم. ان شاءالله زائرین عتبات با دغدغه کمتری در این دوران حضور پیدا خواهند کرد.

وی افزود: موزه سینما در فهرست مولدسازی نیست؛ این خبر به هیچ عنوان صحت ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عضویت برخی هنرمندان در اتاق بازرگانی ارتباطی با حوزه وزارت فرهنگ نداشته و ما از این مساله خبری نداریم.

 محمد مهدی اسماعیلی درباره عضویت برخی هنرمندان در اتاق بازرگانی اظهار کرد: این موضع ارتباطی با حوزه ما ندارد و ما هم آن را شنیدیم. هنرمندان در حوزه‌هایی این مدلی توقع نیست وارد شوند مگر اینکه شغل دومی داشته باشند. به هر حال ما از این مساله خبری نداریم.

وی در پاسخ به این پرسش که اقدام آنها قانونی است یا غیرقانونی؟ تصریح کرد: من نمی‌توانم الان در این زمینه اظهارنظر کنم  چون هنوز بررسی نکرده‌ام که بخواهم جواب قاطع بدهم.

 

کدخبر: 873943
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟