حق نداریم برای حضور مسئولان در جام جهانی قطر ریالی هزینه کنیم

احمد راستینه  هفشجانی درباره سفر مدیران دولتی به قطر در ایام برگزاری جام جهانی فوتبال با اکید بر اینکه در این زمینه در ابتدا باید یک لیست روشن و شفاف داشته باشیم، اظهار کرد: از دولت خواسته‌ایم تا لیست افرادی که از دستگاه‌های دولتی یا مراجع رسمی در ایام برگزاری جام جهانی به دلیل مسئولیت و شرح وظایف‌شان به قطر سفر می‌کنند، به مجلس ارائه دهند. اگر مدیری خارج از وظایفش و بدون هیچ دلیل منطقی در قطر حضور یابد، مسئولان ذیربط باید حتماً پاسخگو باشند.

نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان افزود: همچنین به دولت متذکر شده‌ایم که به جای اینکه هجوم نیروهای دولتی به جام جهانی صورت بگیرد، از سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) و نیروهای داوطلب مردمی، ورزشکاران، پیشکسوتان و هنرمندان و نیروهای مردمی که در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی فعال هستند، به همراه خانواده‌های‌شان استفاده کنیم؛ بنابراین مجلس در این موضوع به صورت جدی پیگیری می‌کند و ان‌شاءالله گزارشی که از دولت خواهیم گرفت را به اطلاع رسانه‌ها می‌رسانیم.

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه حق نداریم برای حضور مسئولان در جام جهانی ریالی هزینه کنیم، گفت: ما اعلام کرده‌ایم که هرکسی که می‌خواهد برای جام‌جهانی به قطر سفر کند، این سفر باید با هزینه شخصی انجام شود و حق نداریم برای حضور مسئولان در جام جهانی ریالی هزینه کنیم؛ این را به مسئولان متذکر شدیم و به طور جدی هم پیگیری می‌کنیم. البته ممکن است نماینده یا مسئولی با هزینه شخصی خودش برود که قصه‌اش فرق می‌کند.

راستینه افزود: همانطور که پیشتر نیز اعلام کرده‌ایم، کمیسیون فرهنگی مجلس نماینده‌ای جهت همراهی با تیم ملی فوتبال در مسابقات جام جهانی اعزام نمی‌کند و مجموعه مجلس نیز فعلاً برنامه‌ای برای اعزام نماینده ندارد، اما ممکن است هیئت رئیسه مجلس ماموریتی نظارتی برای برخی از نمایندگان تعریف کند؛ در این صورت، این سفر ماموریت است و قصه‌اش فرق می‌کند.

وی گفت: ظرفیت‌های نظارتی مجلس را توسط نیروهای مردمی فعال کرده‌ایم و ان‌شاءالله از ظرفیت‌هایی که به صورت میدانی در قطر حضور دارند، استفاده می‌کنیم.

منبع : ایسنا

کدخبر: 842946
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟