واکنش نماینده مشهد به ایجاد تنش در متروی این شهر

به گزارش رکنا به نقل از خانه ملت ، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در جلسه امروز (چهارشنبه ) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل ۸ قانون اساسی اظهار کرد: ‌امر به معروف و نهی از منکر از مهمترین وظایف اسلامی است که در جامعه ما باید به آن پرداخته شود و در قانون اساسی نیز اصل مستقلی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد:‌ با وجود قانونی که مجلس در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تصویب کرده ولی متاسفانه در جامعه با آمران به معروف برخورد ناشایست می‌شود، هر چند که با زبانی لین این موضوع مطرح شده باشد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس خاطرنشان کرد: روز گذشته در مشهد اتفاقی افتاده است و در مترو، یکی از وابستگان خانواده‌های شهدا به کسی که منکری را انجام داده و در حوزه عفاف و حجاب حدود را رعایت نکرده تذکری را دادند اما نه تنها این آمر به معروف حمایتی نشده بلکه عامل منکر برخوردی فیزیکی با وی انجام داده و فضایی متشنج در جامعه ایجاد شده است.

پژمان‌فر تأکید کرد: یکی از مسائلی که خانواده معظم شهدا، مومنین و متدینین انتظار دارند رعایت حدود الهی است؛ امروز مقداری در رعایت حدود الهی بی‌توجهی فاحشی می‌شود، در این شرایط ما انتظار داریم که حداقل در اماکن عمومی نسبت به چنین رفتارهایی کنترل و مراقبت شود.

وی گفت:‌ اینکه در جامعه ببینیم یک خواهر شهیدی موضوع را مطرح کند و در مقابل کسی که منکری را انجام داده با این خواهر شهید برخورد کند، شایسته نیست و ما از ریاست مجلس می‌خواهیم که موضوع را پیگیری نمایند و مسئولان ذیربط وظایف خود را در این راستا انجام دهند.

این نماینده مجلس اظهار کرد:‌ من از طرف خودم عملی که صورت گرفته را محکوم می‌کنم و انتظار دارم که مسئولان اجرایی در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

قالیباف : به موضوعاتی که مظاهر منکرات است توجه کنیم

بنابراین گزارش ، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر پژمان‌فر اظهار کرد:‌ اصل هشتم قانون اساسی مربوط به امر به معروف و نهی از منکر بدون شک یک وظیفه قانونی و هم یک وظیفه شرعی و مسئولیت دینی است که بر گردن همه ما قرار دارد. حتما بدون شک باید در مجلس به این موضوع توجه کنیم و اقدامات لازم را انجام دهیم.

قالیباف گفت:‌ باید دقت کنیم که وقتی امربه معروف و نهی از منکر انجام می‌دهیم باید به صورت جامع و کامل به آن توجه کنیم. یعنی هم به موضوعاتی که مظاهر منکرات است توجه کنیم و هم ریشه‌های اساسی منکرات موجود را مورد توجه قرار دهیم؛ برای ما به عنوان مجلس شورای اسلامی حتما موضوعات مظاهر فساد و خلاف عفت عمومی منکر است و حتما گرانی یک منکر است و باید دقت و تلاش کنیم که به اصول قانون اساسی توجه کنیم. ان شاءالله کمیسیون‌های مربوط از جمله کمیسیون فرهنگی و کمیسیون‌های مرتبط به مسائل اقتصادی به نوبه خود در مبارزه با فساد اعم از اقتصادی و اخلاقی، رعایت اصل ۸ قانون اساسی را مورد توجه قرار دهند.

آیا این خبر مفید بود؟