دولت وعده داده بود که نرخ ارز را کاهش می‌دهد

به گزارش رکنا، شهباز حسن‌پور در واکنش به افزایش نرخ ارز طی چند روز گذشته گفت: این روند به شدت نگران کننده است و ما مخالف هستیم دولت وعده داده بود که نرخ ارز را کاهش می‌دهد اما ظرف یک ماه گذشته افزایش بالای ۱۰ درصدی نرخ ارز را مشاهده کردیم. این وضعیت در بازار نابسامانی ایجاد می‌کند که نتیجه آن عدم اعتماد فعالان اقتصادی است.

وی ادامه داد: امیدواریم هرچه سریع‌تر تیم اقتصادی دولت به صورت شفاف نظرات کارشناسی خود را اعلام کند تا شاهد کاهش نرخ ارز باشیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در توضیح راهکار کوتاه مدت برای کاهش نرخ ارز اظهار کرد: در وهله اول باید بانک مرکزی شرایط را مدیریت کرده و قیمت دلار کاهش پیدا کند چون وقتی یک واحد قیمت دلار گران می شود عملا در تمام زندگی مردم تاثیر می‌گذارد البته این تاثیر بیشتر بعد روانی دارد چون بسیاری از کالاها داخلی بوده و ربطی به قیمت دلار ندارد.

حسن‌پور در پایان گفت: طی چند سال گذشته توسط استکبار جهانی و متاسفانه برخی افراد داخلی جنگ داخلی علیه ملت ما راه‌اندازی شده و ما با افزایش ناگهانی قیمت ارز مواجه شدیم که آثار مخربی به جای می‌گذارد لذا باید تیم اقتصادی دولت هرچه سریع‌تر این روند نگران کننده را سامان دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟