رزمایش فاتحان خیبر، پیامی صریح به صهیونیسم و داعش بود

به گزارش رکنا، شارلی انویه تکیه  افزود: رزمایش فاتحان خیبر، نمایش اقتداری از آمادگی دفاعی ایران در برابر هر تعرضی به مرزهای جمهوری اسلامی ایران بوده و مهمترین پیام آن اعلام آمادگی بالای ایران در برابر هر گونه تعرض به مرزهای کشور است.

وی اظهار داشت: نیروی زمینی ارتش ، رزمایشی با حضور یگان های زرهی توپخانه، پهپاد و با پشتیبانی آتش بالگردهای هوانیروز برگزار کرد و نشان داد که ایران، هوشیاری لازم را در برابر هر تحرکی دارد و نیروهای نظامی کشور آمادگی نظامی خود را در این رزمایش آزموده و مقتدرانه به نمایش گذاشتند.

نماینده مسیحیان آشوری کلدانی ایران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقارن بودن این رزمایش با برخی تحرکات، در مرزهای شمال غرب ایران باعث ایجاد سوء تفاهم هایی شد درحالی که جمهوری اسلامی ایران، قائل به رسمیت شناختن تمامیت ارضی همه کشورهای منطقه است و با هیچ کشوری سر جنگ ندارد.

انویه تکیه اظهارکرد: برگزاری رزمایش، در ایران سابقه دارد و هر بار در نقطه ای از کشور برگزار می شود که این بار شمال غرب کشور میزبان آن بود و این‌ حاکی از نگاه عالمانه به آمادگی  مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: در این رزمایش، بخش کوچکی از دستاوردها و تجهیزات نظامی نوین و پیشرفته کشور به نمایش گذاشته شد که نشانگر این است  کشورمان در صنایع مختلف از جمله هوا، فضا، بیوتکنولوژی پیشرفتهای قابل توجهی داشته است.

این نماینده مجلس گفت: در بُعد نظامی تمامی پیشرفت ها چشمگیرتر است و سنجش و آزمون این تجهیزات در رزمایش اخیر بار دیگر خودکفایی، تخصص، توان و ارزش بالای دانشمندان نظامی کشور را به رخ دنیا کشید.

گفتنی است ، رزمایش بزرگ فاتحان خیبر، روزهای جمعه و شنبه  در شمال غرب کشور برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟