واردات سوخت از ایران نقطه تحولی در مقابله با تحریم ها بود

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، سید هاشم صفی الدین، رییس شورای اجرایی حزب الله لبنان در اظهاراتی تاکید کرد: موضوع واردات کامیون های مازوت به لبنان تنها مساله راه زمینی و مازوت نیست بلکه این امر به دریاها و اقیانوس ها نیز مربوط می شود. طرف اسرائیلی اعلام کرد که با نفتکش های جمهوری اسلامی ایران که به لبنان سوخت حمل کنند هیچ کاری نمی تواند انجام دهد و دلیل این است که نمی خواهد حزب الله را وارد معادله جنگ دریاها کند و این نقطه ضعف اسرائیل است.

وی خاطرنشان کرد: اسرائیل می داند که موشک های ما به دورترین نقطه در سرزمین های اشغالی فلسطین می رسد بنابراین می توانیم از ورود هر کشتی به عکا و حیفا و تل آویو و هرجای دیگر ممانعت کنیم، پس آیا در صورت تعرض اسرائیل به نفتکش های ایرانی، انها می توانند به فعالیت های خود ادامه دهند؟

صفی الدین تاکید که حزب الله شش ماه است برای مساله واردات سوخت برنامه ریزی می کرد اما صبر کرد تا زمان مناسب فرا رسد.

رییس شورای اجرایی حزب الله لبنان در ادامه گفت که مساله واردات مازوت نقطه تحولی در مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا و غرب علیه لبنان بود.

بر اساس این گزارش، اخیرا سایت اطلاع رسانی تانکر تراکرز که اخبار مربوط به حمل و نقل و ذخیره نفت خام در نقاط مختلف دنیا را دنبال و منتشر می کند با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد که سومین محموله سوختی ایران به مقصد لبنان وارد خلیج سوئز شده است.

بنابر اعلام تانکر تراکرز، این نفتکش که Fortune نام دارد، حامل گازوئیل یا بنزین است که از طریق بندر بانیاس در سوریه برای تحویل به لبنان راهی سوریه است و اکنون از دریای سرخ وارد خلیج سوئز شده است.

پیش از این نیز دو نفتکش دیگر از ایران به همین طریق سوخت مازوت به لبنان صادر کرده بودند.

 

آیا این خبر مفید بود؟