گروسی: توافق امروز با ایران یکی از مهم‌ترین مسائل آژانس با ایران را حل کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بازگشت از ایران  در یک کنفرانس خبری در وین گفت که دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل مهم‌ترین و در اولویت‌ترین مسئله‌اش با ایران را حل کرده است.

گروسی در جمع خبرنگاران در وین گفت که هدف این توافق جدید  «ایجاد فضایی برای دیپلماسی است تا بتوان به راهکارهای جامع‌تری دست یافت . »

همچنین به نوشته شبکه الجزیره، گروسی در این کنفرانس خبری گفته است: توافقمان با ایران بلندمدت نیست و ما نمی توانیم بازه‌ی آن را تعیین کنیم.

الجزیره به نقل از گروسی افزود: ما تمام تاسیسات ایران را بررسی می‌کنیم تا تمامی تجهیزات نظارتی آسیب دیده را تعویض کنیم. توافق با ایران بازرسی معمول تاسیسات آن را امکان پذیر می‌سازد.

وی افزود: باید راجع به موضوعات باقی مانده با دولت ایران گفتگو کنیم. همچنین باید راجع به فعالیت هسته‌ای ایران اقدامات دیپلماتیک انجام شود. ما تمامی ابزارهای فنی را از طریق نظارت بر تاسیسات ایران برای گردآوری اطلاعات در اختیار داریم.

گروسی در پایان گفت: از من دعوت شده است به زودی به ایران بازگردم تا درباره مسائل باقی مانده پیرامون ذرات اورانیوم گفت‌وگو کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟