امام جمعه سمنان: نمایشی دانستن سفرهای دولت انصاف نیست

به گزارش رکنا، به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان در مصلای این شهر افزود:حرکت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رییس جمهوری به سوی محرومان و سفر به استان های آسیب دیده نمایشی نیست و از روی جهادی بودن این دولت است.

وی تاکید کرد: مدیران امروزی نباید به خاطر اینکه به زودی تغییر می کنند کار مردم را به حال خود رها کنند و امیدواریم در تغییر استانداران و فرمانداران تسریع شود.

وی با اشاره به نشستی که با جوانان پویا و نخبه استان سمنان و شنیدن صحبت های آنها داشت، افزود: این نشست بدون حضور مسئولان بود اما در آینده باید مدیران با حضور در این جلسات نظرهای آنها را بشنوند و به تاکید مقام معظم رهبری از ظرفیت آنها بیشتر استفاده کنند.

 مطیعی تاکید کرد: مطالبه گری جوانان باید محرک فعالیت ها باشد اما نباید به دور از اخلاق صورت پذیرد.

مطیعی با اشاره به ابتکار سیدحسن نصرالله و ارسال سوخت که از سوی ایران انجام شد بیان کرد: فرستادن سوخت به لبنان دور زدن تحریم نبود بلکه منافع اقتصادی داشت و آمریکا را به حوزه انفعال برد.

وی با اشاره به رویدادهای اخیر افغانستان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با هوشمندی حرکات طالبان را رصد می کند و مردم مسلمان افغانستان برای ایران مهم هستند.

خطیب جمعه سمنان در پاسخ به عده ای که می‌گویند چرا همانطور که در مقابل داعش ایستادید در مقابل طالبان نمی ایستید، گفت: با آنکه موضع ما روشن است ولی هنوز آنان که بلندگوی آمریکا و غرب هستند را درک نمی‌کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟