آملی لاریجانی به علت اختلاف نظر در نحوه بررسی صلاحیت‌ها استعفا داد

به گزارش رکنا، ناصر ایمانی درخصوص استعفای آیت‌الله آملی لاریجانی از عضویت در شورای نگهبان و مطرح شدن برخی تحلیل‌ها با این مضمون که این استعفاء به دلیل ردصلاحیت علی لاریجانی برادر وی در جریان انتخابات ریاست جمهوری اخیر بوده است، گفت: نظر من این است که از جنبه خوش‌بینانه به این مساله نگاه و آن را تحلیل کنیم و اینطور با بدبینی و به صورت شخصی نگاه نکنیم که مثلا «برادرش را ردصلاحیت کردند و ایشان استعفاء داده است»؛ ما به صورت دینی هم اجازه نداریم اینطور با بدبینی به موضوع نگاه کنیم، اگرچه شاید هم این‌طور بوده باشد.

تحلیلگر سیاسی اصولگرا در ادامه بیان کرد: مساله به این صورت است که یک فردی به نام آقای دکتر علی لاریجانی کاندیدای انتخابات شده بود، شما اصلا ارتباط شخصی و برادری را نگاه نکنید. در این جلساتی که برگزار شده بود، یک استدلال‌هایی برای ردصلاحیت ایشان از سوی برخی از اعضای محترم شورای نگهبان آورده شده بود که برخی دیگر از اعضا از جمله فقیهی به نام آیت‌الله آملی لاریجانی این استدلال‌ها و این نحوه ورود به مسائل برای رد یا تاییدصلاحیت را نپذیرفتند و در این زمینه اختلاف‌نظر پیدا کردند، برای همین هم استعفاء دادند. یعنی مساله اینطور شخصی که؛ «چون برادر من را حذف کردند من استعفا می‌دهم» نیست.

وی افزود: به این علت که مساله عدم تایید صلاحیت آقای دکتر لاریجانی مساله بسیار مهمی است و با کاندیداهای دیگری که در این دوره یا دوره‌های قبل ردصلاحیت شده بودند متفاوت بود، حتی با ردصلاحیت مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی هم تفاوت داشت و به همین خاطر هم اختلاف‌نظرها جدی بود.

کنشگر سیاسی اصولگرا همچنین ادامه داد: البته بنده به دلایل دیگری استعفای آقای آملی لاریجانی را به مصلحت کشور و شخص ایشان نمی‌دانم و بهتر می‌دانستم که ایشان استعفا نمی‌داد. اما می‌خواهم بگویم که اگر قصد داریم قضاوت یا تحلیل کنیم باید اینطور قضاوت کنیم که این استعفاء به خاطر برادرش و یک موضوع شخصی نبوده، بلکه به خاطر یک رویه‌ای بوده که آن را درست نمی‌دانست. اگرچه من این استعفا را صحیح نمی‌دانم و فکر می‌کنم که ایشان کار درستی نکردند.

منبع : تابناک

 

آیا این خبر مفید بود؟