به گزارش رکنا،  لحظاتی قبل از جاری شدن سیلاب شدید ۸ مردادماه به سمت شهرستان انار ۳نفر از نگهبانان باغات پسته محدوده محور انار مهریز به‌همراه ۶ شهروند دیگر اناری که مشغول آبیاری باغات پسته خود بودند گرفتار جریان شدید سیلاب شده و برای نجات خود به بالای یک اتاقک نگهبانی پناه می‌برند.

  لحظاتی بعد یک مرد جوان و پدر سالخورده وی نیز که خودروی پراید آنان در گل و لای سیلاب واژگون شده بود برای نجات جان خود به آنان می‌پیوندند و همه این افراد در حالی که با خطر تخریب اتاقک نگهبانی و بالا آمدن جریان شدید آب دست و پنجه نرم می‌کرده اند با شماره‌های واحد‌های امدادی تماس می‌گیرند.

یکی از نگهبانان باغات پسته که از قبل شماره سرهنگ خلیلی فرمانده انتظامی شهرستان انار را در گوشی خود داشته با این مسئول انتظامی تماس گرفته و با ذکر آدرس محل درخواست کمک می‌کند.

و اینجا بود که فرمانده انتظامی شهرستان انار حتی یک ثانیه را هم هدر نمی‌دهد و با توجه به اینکه در آن شرایط امکان حضور بالگرد در آن منطقه وجود نداشته با خودروی سازمانی کمک دار به همراه چند تن از نیرو‌های تیم‌گشت کلانتری عازم این محور می‌شود.

 جدال فرمانده انتظامی شهرستان انار با جریان شدید آب

با شناختی که از موقعیت این اتاقک نگهبانی در باغات پسته داشته خود را به محل می‌رساند و زمانی که با ابراز ناتوانی راننده یک دستگاه لودر و دیگر افراد حاضر در محل برای رویارویی با سیلاب شدید و نجات افراد گرفتار سیل روبرو می‌شود به سرعت  به دل آب می‌زند.

 جدال فرمانده انتظامی شهرستان انار با جریان شدید آب در آن تاریکی شب چندین ساعت به طول می‌انجامد، اما در سایه توجهات خاصه الهی و جانفشانی این مسول انتظامی همه آن ۱۱ نفر یکی پس از دیگری بر دوش فرمانده انتظامی شهرستان و نیرو‌های گشت کلانتری از مسیر سیلاب خارج و سوار بر وانت یگان امداد به سلامت از محدوده‌ای با بیش از ۲ متر ارتفاع آب خارج و با همین خودروی پلیس به شهر منتقل می‌شوند.

 افراد نجات یافته از این سانحه که یک خانم میانسال به همراه همسر و پسر جوان خود، یک مرد سالخورده و ۷ نفر دیگر هم مردانی جوان و میانسال درکمال سلامت هستند ونجات خود را مدیون این پلیس های فداکار می دانند.

کدخبر: 809812
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟