مهار آتش‌سوزی کارگاه شارژ کپسول LPG در اراک + عکس

 کارگاه شارژ سیلندرهای گاز مایع در جاده فراهان طعمه حریق شده بود که با تلاش آتش‌نشانان ۴ ایستگاه عملیاتی این آتش‌سوزی خاموش و مهار شد.

به گزارش رکنا، علی حسن صابری معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی اراک گفت: شهروندان طی تماس با سامانه ۱۲۵ این سازمان در ساعت ۱۵:۰۷ عصر روز گذشته (یکشنبه ۲۷ تیرماه)، خبر بروز آتش‌سوزی در یک کارگاه شارژ گاز مایع (LPG) را اطلاع‌رسانی کرده که بلافاصله ستاد فرماندهی این سازمان هم‌زمان آتش‌نشانان ایستگاه‌های شماره ۲،۴،۵ و ۱۱ را به همراه خودروی حامل دستگاه‌های تنفسی به محل حادثه در جاده فراهان، روبروی سه‌راهی زندان اعزام کرد.

وی افزود: با رسیدن آتش‌نشانان به محل حادثه و پس از بررسی‌های اولیه مشاهده شد یک مخزن ۲۰۰۰ لیتری شارژ گاز مایع در درون این کارگاه به علت نامعلوم منفجر و دچار حریق شده و شعله‌های آتش از درون آن  در حال زبانه کشیدن بود.

معاون عملیات سازمان، تصریح کرد: نیروهای عملیاتی با تجهیز خود به لوازم حفاظت فردی، با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی آتش‌نشانی، اقدام به خنک‌سازی این مخزن و محل انباشت سیلندرها کرده و با تلاش نفس‌گیر و انجام تاکتیک عملیاتی مناسب مشغول مهار شعله‌های آتش شدند.

وی ادامه داد: همزمان گروهی دیگر از آتش نشانان، سیلندرهای محتوی گاز مایع را به خارج از مکان حادثه منتقل کرده و قسمتی از دیوار کناری کارگاه را جهت تسریع در عملیات خاموش سازی با کمک یک دستگاه لودر تخریب نمودند.

معاون عملیات سازمان خاطرنشان کرد: با تلاش آتش نشانان و پس از نزدیک به سه ساعت عملیات نفس گیر، ناجیان همیشه در صحنه آتش نشانی اراک موفق شدند آتش را خاموش کرده و از سرایت آن به اطراف جلوگیری به عمل آورند.

 گفتنی است؛ نیروهای عملیاتی پس از ایمن سازی این کارگاه و اطمینان از عدم وجود هرگونه خطر احتمالی، محل حادثه را در حضور عوامل انتظامی به مالک آن تحویل داده و به ایستگاه های خود بازگشتند. خوشبختانه این حادثه مصدومی در پی نداشت.

اتش سوزی

اتش سوزی

آیا این خبر مفید بود؟