۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر دریایی در ایام عید جا به جا شدند

به گزارش رکنا به نقل از ایرنا، از وزارت راه و شهرسازی، شهریار افندی‌زاده درباره میزان تردد مسافران نوروزی با حمل‌ونقل عمومی از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۸ فروردین ۱۴۰۲ اظهار کرد: در این بازه ۱۴ روزه، تاکنون بیش از ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر با حمل و نقل عمومی سفر کرده‌اند که از این میزان ۴ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۸۰۳ نفر با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای جابجا شده اند.

وی افزود: از این تعداد، سهم ناوگان اتوبوسرانی ۶۲.۳ درصد، مینی‌بوس‌رانی ۲۲.۴ درصد و سواری کرایه ۱۵.۳ درصد بوده است.

افندی‌زاده درباره میزان سفرها از طریق سایر شقوق حمل‌ونقل گفت: تاکنون حدود یک میلیون و ۱۶۴ هزار و ۹۵۶ مسافر با حمل و نقل ریلی جابه جا شده اند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: یک میلیون و ۶۸۳ هزار و ۹۵۰ مسافر با حمل و نقل هوایی داخلی و بین‌المللی و ۲ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۸۲۸ مسافر نیز با شناورهای مسافری و تفریحی در کشور جابه جا شده اند.

افندی‌زاده متوسط تردد بین استانی در این ۱۴ روز را ۲ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۹۶۸ وسیله نقلیه اعلام کرد و افزود: در همین مدت ۳۰ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۸۶۵ دستگاه وسیله نقلیه در سطح کشور جابه‌جا شده اند که به دلیل بهبود نسبی وضعیت جامعه نسبت به ابتلا به کرونا با رشد ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: استان‌های اردبیل با ۳۱ درصد، سیستان و بلوچستان با ۲۱ درصد، خوزستان با ۱۷ درصد و ایلام و کرمان با ۱۵ درصد، بیشترین افزایش تغییرات تردد بین استانی را داشته و مسافرین نوروزی بیشتری نسبت به سال گذشته به سوی خود جذب کرده اند.

کدخبر: 881059 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟